Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/03/2024 - 22:15

Czy zwierzaki z Piwnicznej-Zdroju przebiją wrocławskie krasnale? To trzeba zobaczyć!

Wspaniały, rekreacyjny teren Nakła w Piwnicznej-Zdroju, gdzie co rok odbywa się niesamowite połączenie Festiwalu Biegowego z Festiwalem Lachów i Gorali, pięknieje coraz bardziej. Czym Piwniczna-Zdrój zaskoczy nas w tym roku?

- Zgodnie z naszymi założeniami sukcesywnie inwestujemy w teren Nakła w Piwnicznej-Zdroju, gdzie corocznie odbywa się Festiwal Biegowy - mówi Dariusz Chorużyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju. - Jak już wcześniej wspominałem, udało się nam już wybudować plac zabaw dla dzieci oraz tyrolkę, a od dzisiaj zapraszam na teren Nakła gdzie powstały kolejne atrakcje. Jakie?

W nawiązaniu do Legendy o wielkoludzie Kicarzu, powstała monstrualna "ławka Kicarza" z siedzskiem na wysokości półtora metra! W bliskim sąsiedztwie ławki znajdziemy niecodzienne rzeźby zwierząt m.in. niedźwiadka, sarenki, wilka, lisa czy też zająca. Ale to nie są zwykłe zwerzaki. Zostały oddane w tak niecodziennych pozach, że z łatwością mogą konkurować o prymat na liście cudów świata z wrocławskimi krasnalami.

W okolicy kładki pieszo-rowerowej powstał również pomost spacerowy z którego można podziwiać m.in. dzikie kaczki. Natomiast w wiatach można nazleźć schronienie przed deszczem, a już wkrótce będzie tam możliwe zapalenia grilla.

Nakło staje się więc idealnym miejscem spacerów i wypoczynku zarówno dla mieszkańców, turystów, jak i uczestników sportowych i kulturalnych wydarzeń. I to o każdej porze roku. Jest to miejsce, gdzie można spokojnie odpocząć w otoczeniu przyrody.

Wspomniane atrakcje powstają w ramach partnerskiego projektu o wdzięcznej nazwie „Poprad-rzeka, która łączy. I Etap budowy infrastruktury aktywnego wypoczynku dla turystyki wodnej przy rzece
Poprad". W ramach projektu powstały również ścieżki spacerowo-biegowe wraz z obiektami małej architektury na górze Kicarz w tym punkty widokowe, jak również Grota Kicarza. Wypoczynek? Tylko w Piwnicznej-Zdroju, dzięki jej licznym atrakcjom! ([email protected]) Fot. UMiGPZDziękujemy za przesłanie błędu