Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
01/03/2024 - 15:15

Czy w ten weekend wygra wiosna w Nowym Sączu? Synoptycy już to wiedzą

Co nam szykuje aura na weekend na Sądecczyźnie? Wreszcie nacieszymy się słońcem i przyjemnym ciepłem. Miejscami termometry wskażą nawet szesnaście stopni. Rozkwita wiosna.

Skąd ten wybuch wiosny na weekend?

Polska pozostanie pomiędzy wypełniającym się niżem z ośrodkiem nad Wyspami Brytyjskimi a rozległym wyżem nad Rosją – wyjaśniają  synoptycy IMGW. Z południa nadal będzie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Piątek jest pochmurny, ale ciepły. Tak ciepłego początku marca a zarazem meteorologicznej wiosny nie było od 1995 roku. Dzisiaj lokalnie temperatura w naszym regionie  przekroczyła szesnaście stopni.

Czytaj też Mamy dziś pierwszy dzień wiosny. Najpiękniejszą porę roku już widać w Nowym Sączu? [ZDJĘCIA]

Co nas czeka w sobotę na Sądecczyźnie?

 Wedle prognoz słońca nie zobaczymy. Słupki rtęci wskażą szesnaście stopni Celsjusza.
Jeśli ktoś marzy o tym, żeby złapać odrobinę wiosennego słońca, to owe pragnienie spełni się w niedzielę. Będziemy się cieszyć błękitem nieba. To będzie idealna pogoda  na wypad w góry, jazdę na rowerze czy po prostu na spacer.

Będzie można nacieszyć oko rozkwitającą przyrodą. W Nowym Sączu przyroda budzi się do życia. Równie pogodnie zapowiada się  początek nowego weekendu.

Czytaj też Masakra na lokalnej drodze. Jezdnia jak po trzęsieniu ziemi [ZDJĘCIA]  

Czytaj też Cuda się zdarzają? Zamiast podwyżki szykuje się obniżka. Będziecie zadowoleni  

Czy to już definitywne pożegnanie z zimą?

Niewykluczone, że śnieg pojawi się jeszcze pod koniec przyszłego tygodnia – prognozuje OMGW.  W górach białego jeszcze przybędzie, zwłaszcza w wyższych partiach.([email protected]) fot.SKDziękujemy za przesłanie błędu