Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
20/01/2020 - 06:15

Czy się cieszyć czy się martwić... synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu

Najpierw było narzekanie na marną zimę i wyczekiwanie na śnieg. Czy teraz, dla odmiany, będziemy utyskiwać na jego nadmiar? Przed intensywnymi opadami białego puchu ostrzegają synoptycy.

Zima bez zimy, taki styczeń ledwie kilka dni temu zapowiadali synoptycy Met Office, Międzynarodowego serwisu meteorologicznego Wielkiej Brytanii, którzy prognozują, że ten rok będzie należał do serii najcieplejszych lat na Ziemi.

Czytaj też Przerażające prognozy synoptyków. Styczeń bez zimy i straszliwe upały

Czyżby jednak zima postanowiła przeciwko takim przewidywaniom zaprotestować? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu w Małopolsce. Może spaść do 20 centymetrów. Alarm będzie ważny do wieczora  w poniedziałek.

Czytaj też To się zdarza bardzo rzadko. Idzie potężny, groźny dla nas, skok ciśnienia 

Pytanie, czy się cieszyć, czy się martwić. Ferie w pełni, a biały puch można zobaczyć tylko na narciarskich stokach i to wyprodukowany przez armatki. Jednak śnieg oznacza kłopoty na drogach. Dowiódł tego pierwszy weekend stycznia. Poprószyło tylko trochę, jezdnie zrobiły się białe i kierowcy potracili głowy. Posypały się stłuczki i wypadki.

Z tą prognozą pogody, i tak źle i tak niedobrze…

[email protected]. fot archiwum







Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe