Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
30/08/2019 - 13:05

Czy PFR jest zainteresowany odsprzedażą udziałów w Sądeckich Wodociągach?

Czy władzom Nowego Sącza uda się odkupić kilka procent udziałów w spółce Sądeckie Wodociągi od Państwowego Funduszu Rozwoju? Taki pomysł przedstawili gospodarze miasta, kiedy okazało się, że mieszkańcy Nowego Sącza nie będą mieli już dopłaty do ceny wody i do ceny za odprowadzanie ścieków.

Kilka dni temu, podczas konferencji prasowej w sądeckim ratuszu, a więc, po tym, gdy stało się jasne, że mieszkańcy Nowego Sącza nie będą mieli miejskich dopłat, wiceprezydent Artur Bochenek poinformował dziennikarzy, że prowadzone są rozmowy z Państwowym Funduszem Rozwoju, jak i z firmami, z którymi miasto moglibyśmy pomyśleć o odkupie z PFR-u części posiadanych udziałów.

Według władz Nowego Sącza odkupienie kilku procent udziałów od PFR byłoby najszybszą drogą na odzyskanie kontroli miasta nad spółką Sądeckie Wodociągi.

Przypomnijmy, że obecnie Nowy Sącz ma obecnie 48 proc. udziałów w Sądeckich Wodociągach.

Czy Państwowy Fundusz Rozwoju jest zainteresowany sprzedażą udziałów? O to zapytaliśmy Michała Witkowskiego, dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w PFR.

- PFR posiada ponad 20 proc udziałów w Sądeckich Wodociągach – mówi dyrektor Witkowski. - Dotychczas nie były prowadzone żadne rozmowy w temacie odsprzedania tych udziałów.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)