Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
20/01/2020 - 12:50

Czy ktoś w ogóle rejestruje takie zniszczenia? Rzecz o lustrze przy Słowackiej

Ulica Słowacka to jedna z uliczek na osiedlu Biegonice w Nowym Sączu. Ktoś tu zniszczył wypukłe zwierciadło, dzięki któremu można tu było bezpiecznie wjechać. Tyle, że już naprawić tego nie ma komu. Dlaczego?

Czy ktoś w ogóle rejestruje takie zniszczenia? Rzecz o lustrze przy Słowackiej

Widoczne na zdjęciu zwierciadło wypukłe umożliwiało bezpieczne włączenie się do ruchu na ulicy Szwedzkiej mieszkańcom ciasno zabudowanej uliczki zlokalizowanej prostopadle. Teraz jest całkowicie zniszczone i zrobiło się niebezpiecznie. Sądząc po tym, jak wysoko umieszczone było lustro nie ulega wątpliwości, że ktoś je potłukł celowo. Mieszkańcy poprosili nas o interwencję w tej sprawie i oczywiście sygnał przekażemy do zarządcy drogi, czyli Miejskiego Zarządu Dróg.

Przy okazji informujemy jednak, że podobne uszkodzenia i inne uszkodzenia infrastruktury drogowej można samemu zgłosić do MZD. Wystarczy zadzwonić pod numer 18 442 79 67. Można też skorzystać z adresu email: [email protected]

Zobacz też: Nowy Sącz i nowe rondo: rewolucja drogowa tak, ale bez paraliżu komunikacyjnego

Wyprzedzając uwagi, że przecież Miejski Zarząd Dróg pracuje tylko w godzinach od 7. do 15. dyrektor Adam Konicki zapewnia, że wszelkie informacje na temat zagrożeń na ulicach – uszkodzeń infrastruktury drogowej można też zgłaszać do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie działają dwa całodobowe numery alarmowe 18 44 86 681 i 18 443 57 02. Każdy zgłoszony tu sygnał zostanie odnotowany i natychmiast przekazany drogowcom lub do odpowiedniego wydziału Urzędu Miasta – wspominamy o tym na wypadek gdyby zgłoszenie dotyczyło oświetlenia ulicznego.

Czy ktoś w ogóle rejestruje takie zniszczenia? Rzecz o lustrze przy Słowackiej

Kolejną instytucją, która też ściśle współpracuje z MZD jest Straż Miejska, w której dyżur pod numerami 998, 18 443 75 84 i 662 164 630 pełniony jest do godziny 23.

Jednocześnie jak zapewnia Konicki sami drogowcy systematycznie objeżdżają miasto i monitorują funkcjonowanie systemu komunikacyjnego w Nowym Sączu. Tyle, że pod ich pieczą jest aż 280 kilometrów dróg więc nie sposób, by z miejsca zauważyli każdy detal jak choćby zbite lustro, takie jak to przy ul. Słowackiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe