Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
16/05/2017 - 09:30

Czy to Kamil Pierzchała? Policja potwierdza: człowiek wyłowiony z Dunajca miał charakterystyczne buty

Najbliżsi zaginionego i mieszkańcy Sądecczyzny czekają na odpowiedź: czy wczoraj (15. 05.) strażacy wydobyli z Dunajca ciało zaginionego Kamila Pierzchały? Okazuje się, że policja nadal ustala tożsamość denata. Zwłoki odkrył kajakarz. Na nogach denat miał bardzo charakterystyczne buty. A o takich właśnie pisała na Facebooku mama Kamila opisując strój syna, który miał na sobie w dniu zaginięcia.

Wczoraj (15. 05.) po godzinie 11 strażacy wydobyli z Dunajca w okolicy Kurowa ciało nieznanej osoby. Ratowników zaalarmował kajakarz. Do dziś policja nie potwierdza, że to zwłoki zaginionego mieszkańca Brzyny w gminie Łącko.

Zobacz też: Aktualizacja: Wyłowili ciało z Dunajca. Czy to zaginiony Kamil Pierzchała?

- Decyzją obecnego na miejscu Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu zwłoki zabezpieczono do dalszych badań. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie tożsamości nieznanej osoby - zastrzega dziś (16. 05.) w rozmowie z portalem Sądeczanin.info mł. asp. Justyna Basiaga z sądeckiej Komendy Miejskiej Policji.

Jak donosi Gazeta Krakowska denat wyłowiony z rzeki miał na nogach jaskrawe obuwie. Zdjęcie podobnych butów opublikowała mama Kamila na Facebooku. To była najbardziej charakterystyczną część ubrania, jakie miał na sobie Kamil w dniu zaginięcia. Basiaga pisze do nas na ten temat krótko: - Potwierdzam, że n/n osoba miała charakterystyczne buty. Ciało ujawnił kajakarz, który poinformował Policję.

Przypomnijmy. Zaginionego, Kamila Pierzchałę, dziewiętnastolatka mieszkańca gminy Łącko widziano ostatnio w nocy z 21 na 22 kwietnia na parkingu przy punkcie gastronomicznym w Jazowsku. Potem, ale to tylko prawdopodobna wersja wydarzeń – chłopak ruszył do pobliskiego lasu. Od tego czasu nie skontaktował się z rodziną. Jednym ze znaków szczególnych chłopaka jest tatuaż z napisem: wiara gwarancją wygranej.

Zobacz też: 

Kamil Pierzchała porwany? Mama zaginionego złożyła zawiadomienie 

Zaginiony Kamil Pierzchała. Co budzi wątpliwości poszukiwaczy? 

Kamil Pierzchała wciąż zaginiony. Rodzina oferuje nagrodę za informacje 

- Oddałabym życie za to, żebyś wrócił – mama zaginionego Kamila Pierzchały szuka go na własną rękę 

Zaginionego Kamila Pierzchały szukają przewodnicy z psami. Trop wskazała jasnowidzka Maja Danilewicz 

Czy Kamil się odnajdzie? Rozmawiamy z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim 

Zaginął Kamil Pierzchała. Na plecach ma tatuaż z napisem: wiara gwarancją wygranej

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info / Fot. KPP w Gorlicach Dziękujemy za przesłanie błędu