Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
17/05/2017 - 08:05

Czy to Kamil Pierzchała? Będą badania DNA bo tatuaż niczego nie wyjaśnił?

Dzisiaj (17. 05.) materiały z policji w sprawie ciała wyłowionego 15 maja z Dunajca trafią do Prokuratury Rejonowej. Śledczy podejmą decyzję o dalszych krokach dochodzeniowych. Nieoficjalnie mówi się o badaniu DNA, które ostatecznie ma odpowiedzieć czy wyłowiono Kamila Pierzchałę z Brzyny. Czy do identyfikacji nie wystarczy tatuaż na plechach? Specjalista wyjaśnia nam, że sprawa nie jest oczywista.

- Nie będziemy najprawdopodobniej zakładać nowej sprawy, tylko połączymy ją ze sprawą zaginięcia Kamila – mówi w rozmowie z portalem Sądeczanin.info Jarosław Łukacz. Na pewno zostanie przeprowadzona sekcja zwłok i prokuratura będzie – niezależnie od innych dowodów – chciała zlecić badania DNA.

Zobacz też: Czy to Kamil Pierzchała? Policja potwierdza: człowiek wyłowiony z Dunajca miał charakterystyczne buty

Ale ostateczne decyzje w sprawie prokurator podejmie po przeanalizowaniu dokumentów dostarczonych przez policję.

Czytelnicy w komentarzach pytają wprost: czy do identyfikacji ciała nie wystarczy charakterystyczny i naprawdę duży tatuaż z napisem: wiara gwarancją wygranej, który Kamil Pierzchała miał na plecach? W końcu chłopak zaginął 21 kwietnia, więc do momentu wydobycia zwłok z Dunajca minął niecały miesiąc.

Zobacz też: Aktualizacja: Wyłowili ciało z Dunajca. Czy to zaginiony Kamil Pierzchała?

Pytamy Pawła Futiakiewicza, przewodnika psa wyspecjalizowanego do szukania zwłok, który wraz z drugim przewodnikiem i psem szukał Kamila na przełomie kwietnia i maja. – Na odcinku 27 kilometrów przy tym, jaki jest Dunajec mogły się cuda podziać z ciałem. Należy też wziąć pod uwagę, że stan wody był wysoki i było dużo burz. Nie wiadomo też czy ciało było ubrane czy nie. Po długim pobycie w wodzie ciało schodzi ze zwłok jak rękawiczka z rąk. Dosłownie – obrazuje bez owijania w bawełnę Futiakiewicz.

Z jego wieloletniego doświadczenia wynika, że przy najmniejszych wątpliwościach badanie DNA jest nieodzowne.  Charakterystyczne buty, w jakie był ubrany denat nie mogą przesądzać o identyfikacji. Trzeba cały czas mieć wzgląd na rodzinę zaginionego, która i tak żyje już w ogromnym stresie. Na zakończenie Futiakiewicz sugeruje nam obejrzenie zdjęć ilustrujących tzw. gigantyzm caspra, czyli zmiany, jakie zachodzą z ciałem w wyniku m.in. przebywania w wodzie.

Zobacz też:

Kamil Pierzchała porwany? Mama zaginionego złożyła zawiadomienie 

Zaginiony Kamil Pierzchała. Co budzi wątpliwości poszukiwaczy? 

Kamil Pierzchała wciąż zaginiony. Rodzina oferuje nagrodę za informacje 

- Oddałabym życie za to, żebyś wrócił – mama zaginionego Kamila Pierzchały szuka go na własną rękę 

Zaginionego Kamila Pierzchały szukają przewodnicy z psami. Trop wskazała jasnowidzka Maja Danilewicz 

Czy Kamil się odnajdzie? Rozmawiamy z jasnowidzem Krzysztofem Jackowskim 

Zaginął Kamil Pierzchała. Na plecach ma tatuaż z napisem: wiara gwarancją wygranej

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info / Fot. KM PSP w NSDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020