Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
23/02/2018 - 17:30

Czy gmina Korzenna stanie się turystyczną perełką Sądecczyzny? Chcą mieć własne kąpielisko i plażę

Wójt Leszek Skowron ma pomysł, jak przyciągnąć turystów do gminy Korzenna. Chce zbudować w Wojnarowej kąpielisko, plażę i ogród z bogatą roślinnością. Pieniądze na tę inwestycję chce pozyskać z projektu „Karpackimi szlakami natury i kultury wokół Korzennej i Raslavic”.

Władze gminy złożyły już wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Inwestycja będzie kosztować 11,5 mln złotych. Prawie 10 mln gmina chce pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałą kwotę, a więc 1,3 mln zł zapłaci z własnego budżetu. Czy uda się? Decyzja zapadnie dopiero w czerwcu.

Jeśli gminie uda się otrzymać dofinansowanie, w Wojnarowej powstanie kąpielisko z własną oczyszczalną. Tuż obok będzie znajdować się drewniany taras, plaża i ogród z bogatą roślinnością charakterystyczną dla regionu karpackiego. Zaplanowano też budowę plenerowej siłowni oraz kompleksu ścieżek rekreacyjnych wraz z oświetleniem. 

Amatorzy wycieczek rowerowych będą mogli skorzystać z atrakcyjnych tras z wiatami rekreacyjnymi w Bukowcu, Mogilnie, Wojnarowej, Jasiennej, Korzennej i Trzycierzu. W każdym z tych miejsc będzie parking dla rowerów. Z myślą o zmotoryzowanych turystach zaplanowano także budowę miejsc postojowych dla samochodów. W ramach projektu, gmina zorganizuje liczne imprezy kulturalne i turystyczne dla mieszkańców i wszystkich gości.

RG [email protected] Fot. UG Korzenna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku