Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
18/05/2020 - 19:10

Czworo ozdrowieńców z naszego regionu. Chorobę przezwyciężył mały chłopczyk

Dzisiaj grono ozdrowieńców z naszego regionu, którzy pokonali koronawirusa powiększyło się o kolejne cztery osoby. W tym gronie znalazł się niespełna półtoraroczny chłopczyk.

- To półtoraroczne dziecko z powiatu nowosądeckiego jest już ozdrowieńcem – powiedział portalowi Sądeczanin.info Mateusz Wójcik, powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. – Maluszek był leczony w izolacji domowej. W powiecie nowosądeckim mamy obecnie jedenaścioro ozdrowieńców.

Czytaj także: Koronawirus: mamy w powiecie nowosądeckim kolejnego ozdrowieńca

Z najnowszego, popołudniowego raportu wojewódzkiego Sanepidu wynika, że także, że w sąsiednim powiecie limanowskim mamy czterech kolejnych ozdrowieńców.

Liczba mieszkańców Małopolski, którzy przezwyciężyli wirusa z Wuhan przekroczyła ponad 600 mieszkańców. Obecnie jest ich 601.

W tej grupie jest 25 nowych osób. To 11 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 70 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu myślenickiego (6), wielickiego (5), bocheńskiego (4), limanowskiego (3), brzeskiego (2), suskiego (1) i krakowskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji.

Do grona mieszkańców, którzy zakazili się koronawirusem dołączyło troje (2 kobiety i mężczyzna) pacjentów, w wieku od 2 do 69 lat, z powiatu suskiego.

Aktualnie osoby te przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1133 osób.

[email protected], fot. Pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)