Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
05/09/2020 - 18:25

Czerwona strefa! – Dlaczego? Ministra zdrowia pyta poseł Urszula Nowogórska

Nowy Sącz, zgodnie z decyzją resortu zdrowia nadal pozostaje w czerwonej strefie, choć od przynajmniej kilku dni liczba ozdrowieńców przewyższa liczbę nowych zakażonych. Interpelację w tej sprawie do ministra zdrowia złożyła już poseł Urszula Nowogórska. Także prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zamierza wystąpić w poniedziałek do ministra zdrowia o dogłębne przeanalizowanie sytuacji.

Mieszkańcy mieli nadzieję, że Nowy Sącz wyjdzie z czerwonej strefy, zwłaszcza, że w ostatnich dniach liczba ozdrowieńców przewyższała i to znacznie liczbę nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem.

Wczoraj resort zdrowia zaktualizował listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi) i…Nowy Sącz pozostaje nadal w czerwonej strefie. W niej znalazł się również powiat limanowski, który do tej pory był w strefie żółtej.

Przypomnijmy, że Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, w której obowiązują zaostrzone obostrzenia, od 8 sierpnia.

Poseł Urszula Nowogórska złożyła już do nowego ministra interpelację w sprawie zasad wyliczania wskaźników kwalifikujących powiaty do stref zagrożenia koronawirusem. Jako przykłady podała właśnie Nowy Sącz i powiat limanowski.

- Dzisiaj (04.09.2020) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Powiat Limanowski został zaliczony do strefy czerwonej – pisze w interpelacji do szefa resortu zdrowia poseł Nowogórska. - Ministerstwo, informując o tym opierało się na wczorajszych danych (3 września – przyp. red.) według których, w ciągu doby w powiecie zanotowano 158 nowych zakażeń (tyle ile wynosi minimum strefy), ale według dzisiejszych danych powiat powinien się znaleźć w strefie żółtej, gdyż w ciągu dwóch tygodni potwierdzono w powiecie mniej, bo 149 zakażeń. Podobna sytuacja ma miejsce w Nowym Sączu, który już powinien zaliczać się do strefy żółtej…W związku z tym bardzo proszę Pana Ministra o przeanalizowanie danych statystycznych i wskaźników, na podstawie, których zakwalifikowano Powiat Limanowski oraz miasto Nowy Sącz do czerwonej strefy i zmianę decyzji w tym zakresie.

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu