Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
06/12/2018 - 11:10

Czchów: Ludzie burmistrza obsadzili całe prezydium rady

W ślad za wyborami burmistrz Marek Chudoba, który fotel wywalczył dopiero w drugiej turze będzie władał Czchowem już piątą kadencję. A jak wygląda nowy układ sił w radzie? Okazuje się, że KWW SAMORZĄDNOŚĆ 2018, radni z zaplecza Chudoby obsadzili całe prezydium rady.

Zobacz też: Szczurowa: władzę bezapelacyjnie przejął PiS

Na wstępie przypomnijmy jak wygląda rada Czchowa jeśli chodzi o podział osobowy. KW PiS zdobył 5 mandatów, KWW SAMORZĄDNOŚĆ 2018 wprowadził do rady aż 10 radnych.

Na KWW Krzysztofa Olchawy-Lanie wody wyszło z mody zagłosowało zaledwie 313 mieszańców gminy, czyli zaledwie 7,65 procent. Tym samym temu komitetowi nie udało się wygrać żadnego mandatu, choć kandydatów było ośmiu.

Zobacz też: Wyniki wyborów w gminie Czchów. Kto został burmistrzem?

Przez aż cztery kadencję funkcje przewodniczącego czchowskiej rady pełnił Włodzimierz Rabiasz, jednak tym razem nie udało mu się zdobyć mandatu choć startował z mocnej listy KWW SAMORZĄDNOŚĆ 2018.

Po tajnym głosowaniu okazało się, że na najbliższe pięć lat funkcję szefa rady powierzono Alicji Mordarskiej z tegoż właśnie komitetu. Radna reprezentuje Jurków. Jej zastępcami będą kolejno Małgorzata Czech z Czchowa oraz Kazimierz Kurzydło z Czchowa, którzy otrzymali mandat startując z tej samej listy co Mordarska i wójt Chudoba.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UMiG CzchówDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020