Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
30/03/2023 - 14:50

Czas na wielką akcję sprzątania brzegów Dunajca! Śmieci tutaj nie brakuje

Spacerując brzegami sądeckich rzek możemy zauważyć całą stertę zalegających tam śmieci. Nie wygląda to zbyt dobrze i źle wpływa na środowisko. Kolejny raz odbędzie się wielka akcja sprzątania. Tym razem uporządkowany zostanie teren przy Dunajcu.

Sprzątanie brzegów rzek w Nowym Sączu

Akcja sprzątania brzegów rzek w Nowym Sączu odbywa się cyklicznie. To bardzo ciekawa inicjatywa. O tym, jak ważne jest dbanie o środowisko nikogo nie trzeba przekonywać. A śmieci niestety nie brakuje. Puszki, szklane butelki i opakowania, papiery… Jest tego bardzo dużo.

W tym roku wszystko odbędzie się już po raz piąty, a sprzątane będą brzegi Dunajca. Organizatorami są Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oddział w Nowym Sączu oraz Rada Uczelniana WSB-NLU. Patronat honorowy objął prezydent Ludomir Handzel.

- Zaplecze zapewnia nam spółka NOVA, będą również przedstawiciele Wód Polskich. Oczywiście zachęcamy do przyjścia wszystkich sądeczan, zwłaszcza tych mieszkających nad Dunajcem. W tym roku wracamy nad Dunajec, gdzie odbywała się również nasza pierwsza akcja – mówi "Sądeczaninowi" Jolanta Augustyńska, koordynatorka całego przedsięwzięcia.

Akcja przenosi się nad Dunajec

Mieszkańcy, którzy chcą się włączyć w akcję sprzątania brzegów mogą przyjść w sobotę (1 kwietnia) na parking pod hotelem „Panorama” przy ul. Romanowskiego. To właśnie stąd cała grupa wyruszy nad Dunajec. Wszyscy będą rozłożeni, tak aby udało się uporządkować jak największy teren.

- Rok temu mieliśmy najliczniejszą akcję. Przybyło ponad 150 osób. Pojawiły się całe rodziny. Zebraliśmy wówczas nad brzegami Kamienicy ponad 5 ton śmieci – wyjaśnia Jolanta Augustyńska. Czy w tym roku rekord zostanie pobity? Wszystko zależy od sądeczan. ([email protected], fot.: SKS)

Dziękujemy za przesłanie błędu