Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
21/01/2020 - 09:00

Coś się dzieje! Premier ogłosił drugi stopień alarmowy na terenie Małopolski

Przez tydzień, od 23 do 29 stycznia w Małopolsce będzie obowiązywać drugi stopień alarmowy BRAVO. Takie zarządzenie wprowadził premier Mateusz Morawiecki. Takie środki bezpieczeństwa zostały podjęte związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

To nie pierwszy raz, kiedy premier zarządza stopnie alarmowe. Wcześniej  były już wprowadzane przy okazji organizacji w Polsce ważnych wydarzeń międzynarodowych,  takich jak szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach, Światowe Dni Młodzieży czy konferencja na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.  

czytaj też Postawią nowy radar koło Nowego Sacza. Wiemy, gdzie będę polować na kierowców 

Tym razem powodem do ogłoszenia stanu gotowości wszystkich służb są obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Drugi stopień alarmowy BRAVO,  bo taką ma nazwę, będzie obowiązywać w Małopolsce od 23 do 29 stycznia.

W tym czasie  wszyscy powinni mieć oczy naokoło głowy. Należy  zwracać szczególną uwagę na niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, takie jak na przykład nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, także samochody, szczególnie transportowe,  zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń. Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

Czytaj też Wiadomo ile były senator posiedzi w areszcie. Marcie M. kazali wpłacić kaucję

Drugi stopień alarmowy oznacza też, sprawdzanie i wzmocnienie ochrony ważnych obiektów publicznych oraz wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe