Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
30/03/2020 - 13:00

Coraz dłuższy łańcuch dobroci. Kolejne posiłki trafiły do sądeckiego szpitala

Epidemia koronawirusa wywróciła wszystkim codzienne życie. Ale te trudne chwile odkryły w mieszkańcach Nowego Sącza ogromne pokłady dobra i życzliwości. Ludzie opiekują się sobą nawzajem i jak mogą pokazują wdzięczność pracownikom służb medycznych, którzy są na pierwszej linii walki ze śmiertelną chorobą. Dzięki ofiarnym, gorącym sercom od ponad dwóch tygodni dostarczamy do szpitala posiłki. Ten łańcuch dobroci jest coraz dłuższy

To oni, ratownicy medyczni, salowe, pielęgniarki, lekarze, spędzają wiele godzin w szpitalach, gdzie opiekują się chorymi, narażając swoje własne zdrowie, a nawet życie. Nie mają szpitalu żadnych, darmowych posiłków.

Postanowiliśmy temu zaradzić i ogłosiliśmy akcję „Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu".  Z każdym dniem coraz dłuższy jest łańcuch ludzkich, dobrych serc. Do tej pory udało nam się uzbierać na zrzutce 8661 złotych. Z tych  pieniędzy od ponad dwóch tygodni  kupujemy obiady pielęgniarkom, ratownikom medycznym, lekarzom i salowym z sądeckiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i oddziału zakaźnego.  

Zobacz też #pomagajzsądeczaninem Ufunduj posiłek dla personelu medycznego w Nowym Sączu

Tak stało się również i dziś. Kupiliśmy 27 posiłków w restauracji Stajnia Burger Pub, która ma swoją siedzibę przy ulicy Generała Władysława Sikorskiego. 10 dużych burgerów o wartości 229 zł restauracja przekazała sama. My kupiliśmy 17 burgerów za 253 zł.

Wielkie podziękowania dla Czytelników „Sądeczanina”, którzy odpowiedzieli na nasz apel.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)