Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
11/09/2018 - 15:05

Co za wandale zdewastowali boisko w Nowym Sączu, na którym trenują dzieci?

Zamiast gładkiej murawy, wszędzie widać ślady kół i głębokie koleiny. Tak wygląda boisko "Marakana", które należy do międzyszkolnego klubu sportowego Dunajec w Nowym Sączu. W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś urządzał tam dzikie jazdy samochodem. Czy policja namierzy chuliganów?
 

Na boisku, na którym na co dzień trenują dzieci z klubu Dunajec ktoś postanowił urządzić sobie ostrą jazdę samochodem. Boisko, które zachwycało swym wyglądem nie tylko dzieci ale również dorosłych, w ciągu jednej nocy zmieniło się nie do poznania. Zamiast gładkiej murawy wszędzie znajdowały się ślady kół.

Zadzwoniliśmy w tej sprawie do prezesa klubu MUKS Dunajec - Krzysztofa Szczepańskiego.

-Sprawę zgłosiliśmy już na policję. Szukają sprawców. Jak na razie trenujemy z młodymi zawodnikami na zdewastowanej murawie, ponieważ nie mamy innego wyjścia. Teraz konieczna będzie renowacja płyty, dosiewanie ziemi i trawy, żeby znowu jakoś to wyglądało – mówi wyraźnie przygnębiony Krzysztof Szczepański. Klub wycenił zniszczenia na  5 tysięcy złotych. 

Boisko „Marakana”, na którym trenują zawodnicy klubu MUKS Dunajec nie jest chronione, ponieważ  to teren zalewowy i nie można tam postawić żadnych ogrodzeń. Można więc się tam bez problemu dostać, tak jak zrobili to wandale, którzy zniszczyli miejsce treningów.

- Jest nam po prostu przykro, że na świecie są tacy ludzie, którzy widzą, że boisko jest zadbane i w taki sposób odbierają dzieciom całą frajdę i przyjemność. - dodaje prezes klubu.

Dzisiaj rano boisko było szynowane i wygładzane, aby ułatwić zawodnikom treningi.

-Myślę, że znajdziemy sprawców, którzy zostaną ukarani. Nie odpuścimy - zapewnia Krzysztof Szczepański.

Pytaliśmy rzeczniczkę sądeckiej policji, czy policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Dowiedzieliśmy się, że dochodzenie przygotowawcze pod kątem uszkodzenia mienia prowadzi Wydział do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

[email protected] Fot. Krzysztof Szczepański

Wandale zdewastowali boisko, na którym trenują dzieci
Boisko, na którym trenują zawodnicy klubu MUKS Dunajec zostało zdewastowane w nocy z niedzieli na poniedziałek.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)