Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 lutego. Imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
13/11/2020 - 14:25

Co z przetargiem na basen w Korzennej? Koszty inwestycji są za wysokie

W październiku br. pisaliśmy o zbliżającym się terminie przetargu na budowę basenu sportowo-rekreacyjnego w Korzennej. Złożone oferty przekraczają środki finansowe zagwarantowane na ten cel w budżecie gminy. Czu uda się rozstrzygnąć przetarg i podpisać jakąkolwiek umowę?

Przypomnijmy, z wstępnych planów wynika, że niecka basenu w Korzennej będzie miała 25 metrów długości i prawie 10 metrów szerokości. Jej głębokość będzie uzależniona od ukształtowania dna. Szatnie dla użytkowników pływalni będą wyposażone w przestronne szafki z elektronicznym systemem zamykania.

Pojawi się również podwodne oświetlenie, ogrzewanie podłogowe i wanna spa o powierzchni prawie 5 metrów kwadratowych, w której będzie można się zrelaksować i odpocząć po intensywnym treningu. Pływalnia będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Podwodne oświetlenie i wanna spa. Jak będzie wyglądał basen w Korzennej?

Firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji mogły składać swoje propozycje niemal do końca października br. Do gminy trafiło pięć ofert – wszystkie znacznie przekraczają kwotę przeznaczoną na ten cel, przewidzianą w budżecie gminy. – Najtańsza ze złożonych propozycji opiewa na ponad 8,3 mln zł, najdroższa z kolei przekracza kwotę 9,8 mln zł – czytamy na stronie urzędu gminy. Władze planują zamknąć się w kwocie 7,4 mln zł. Czy się uda?

Trwa weryfikacja wszystkich złożonych propozycji. Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu i ewentualną decyzję o podpisaniu umowy. ([email protected], fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu