Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
14/09/2013 - 13:04

Co wpływa na bezpieczeństwo młodzieży? Szukali odpowiedzi

„Bezpieczeństwo młodzieży szkolnej jako wyzwanie współczesności” – pod takim hasłem, w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyła się wczoraj (13 września) konferencja zorganizowana przez Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz sadeckich policjantów.
Konferencje, w której uczestniczyli przede wszystkim dyrektorzy i nauczyciele sądeckich placówek oświatowych, otworzyła wiceprezydent Nowego Sącza.
- Nie poradzimy sobie z pewnymi sprawami jeżeli nie wzmocnimy rodziny. To jest podstawa. Mówmy głośno, że rodzina musi być normalna, zdrowa – powiedziała Bożena Jawor.
Po czym Czesław Baraniecki, dyrektor Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej zaznaczył, że jeśli teraz nie zadbamy o to, żeby młodzież wiedziała co znaczy bezpieczeństwo, to będziemy zbierać tego pokłosie.
- Dzieci za kilkanaście lat będą kształtować nasze bezpieczeństwo. Ilość elementów, które wpływają na wychowanie dzieci jest bardzo duża. Po pierwsze – rodzice, którzy kształtują charakter dzieci, szkoła – od podstawowej do średniej czy duchowieństwo kształtujące morale człowieka. To również wszystkie inne instytucje, w tym policja, których zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo – stwierdził insp. Marek Rudnik, komendant Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać kilku wykładów i wziąć udział w panelu dyskusyjnym. Nadkom. Iwona Janik-Hejmej z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu omówiła wybrane zagadnienia przestępczości nieletnich na terenie działania sądeckiej jednostki. O zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet oraz profilaktyce i sposobach reagowania w sytuacjach niebezpiecznych mówił kom. Wojciech Chechelski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Tomasz Zacłona, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, próbował odpowiedzieć na pytanie, czy media są szansą, czy zagrożeniem dla współczesnej edukacji. Na koniec Katarzyna Wojtanowicz, mediator i kierownik Działu Polityki Społecznej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie mówiła o mediacjach rówieśniczych.
Po wykładach i panelu dyskusyjnym uczestnicy konferencji mieli okazję zwiedzić Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu.

(A)
Źródło i foto: UM Nowy Sącz
 


Dziękujemy za przesłanie błędu