Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
16/09/2018 - 22:20

Co stało się na drodze na Górę Parkowa w Starym Sączu? [ZDJĘCIA]

Bardzo niefortunnie zakończył się zjazd na motorowerze z Góry Parkowej w Starym Sączu dla dwójki mieszkańców Sądecczyzny. Oboje, po przewróceniu się skutera zostali poszkodowani i zabrani do szpitala.

Góra Parkowa w Starym Sączu jest bardzo atrakcyjnym miejscem do wypoczynku. Prowadzi na nią stroma droga wyłożona betonowymi płytami. Kto nie chce wspinać się pod górę może z powodzeniem odpocząć w miejscu, gdzie są ustawione ławeczki i kosze na śmieci. Wiele osób wybiera się też tam po to, by w pobliskich lasach zbierać jagody, czy grzyby. Sami spotkaliśmy dzisiaj schodzącą na dół kobietę niosącą kosz wypełniony dorodnymi grzybami.

Czytaj także: Włos się jeży na głowie. Przystanek rozpadł się jak domek z kart, auto w środku

Ci, którzy chcą jednak wyjść na Górę Parkową muszą się liczyć z pokonaniem stromego podejścia. Właśnie dzisiaj, w tym miejscu doszło do groźnego wypadku.

Na motorowerze marki Piaggio zjeżdżało z góry dwoje młodych mieszkańców Sądecczyzny. Oboje w  wieku około 30 lat. Pojazd, którym kierowała kobieta nagle zjechał z drogi na pobocze i tam doszło do wywrotki skutera. Niestety, nie obeszło się bez obrażeń.

Czytaj także: Zasnął za kierownicą. Auto w ułamku sekundy znalazło się poniżej drogi

Pogotowie ratunkowe zabrało oboje poszkodowanych sądeczan do szpitala na badania. Na miejscu zdarzenia pozostali policjanci, którzy prowadzili czynności dochodzeniowe. Jednego z policjantów zapytaliśmy co się stało na tej stromej, biegnącej przez las drodze?.

- Proszę o to pytać panią rzecznik - odparł krótko, ale bardzo zdecydowanie funkcjonariusz.  

Od dyżurnego Komedy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dowiedzieliśmy się że jest to wypadek. Jego przyczyny będą wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

Kierująca motorowerem, jak i pasażer byli trzeźwi.

i. [email protected], Fot. IM.

Wypadek na drodze na Górę Parkową w Starym Sączu
Wypadek na drodze na Górę Parkową w Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu