Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
02/02/2022 - 22:15

Co się dzieje? Nad Nowym Sączem bardzo nisko latał śmigłowiec

Co się dzieje? Nad Nowym Sączem latał bardzo nisko śmigłowiec. Zaniepokojeni mieszkańcy pytają: czy ktoś zaginął? Kogoś szukają? A może ma to związek z napiętą sytuacją na Ukrainie, która w każdej chwili może zostać zaatakowana przez Rosję? Udało nam się rozwiązać tę zagadkę.

- Co się dzieje? Nad Nowym Sączem i sąsiednimi gminami latał wczoraj bardzo nisko śmigłowiec. Było już ciemno. Nie udało mi się zobaczyć, czy to była maszyna wojskowa, czy może Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec latał nad miastem ponad godzinę z krótkimi przerwami – napisała do naszej redakcji zaniepokojona mieszkanka Nowego Sącza.

Zobacz też Straszna tragedia. Zwłoki młodego mężczyzny leżały w śniegu, ciało było nagie

- Czy śmigłowiec latający nad miastem to jakieś ćwiczenia? A może kogoś szukali albo ma to związek z napiętą sytuacją na Ukrainie, która w każdej chwili może zostać zaatakowana przez Rosję? – dopytuje inny Czytelnik w wiadomości przesłanej do naszej redakcji.

Ile osób, tyle teorii. Maszyna latająca nad Sądecczyzną u jednych wywołała niepokój, a u innych ciekawość.  W tej sprawie otrzymaliśmy od was wiele maili z pytaniami. Postanowiliśmy rozwiązać zagadkę i spróbować dowiedzieć się coś więcej.

Zobacz też Wielki pożar. Płonie hala magazynowa znanej firmy [FILM, ZDJĘCIA] 

Na Sądecczyźnie znajduje się lądowisko Straży Granicznej, dlatego skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzeczniczką jednostki. Jak się okazało, to właśnie śmigłowiec straży granicznej latał we wtorkowy wieczór nad Nowym Sączem.

- To był śmigłowiec straży granicznej, który wykonywał loty ćwiczeniowe – powiedziała naszej redakcji mjr SG Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Zobacz też Groził nożem, próbował zgwałcić. Policjanci szukają ofiar przestępcy seksualnego 

Niestety nie udało nam się dowiedzieć, czy to były jednodniowe ćwiczenia, czy może w najbliższych dniach będą kontynuowane. Tak czy inaczej, sądeczanie nie mają powodów do obaw. Uchwyciliście na zdjęciu śmigłowiec, który latał nad Sądecczyzną? Prześlijcie zdjęcia na nasz redakcyjny SYGNAŁ. Opublikujemy je. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu