Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
05/10/2017 - 17:55

Co powstaje przy ulicy Zielonej? Budynek rośnie w oczach

Jeszcze kilka tygodni temu, na jednej z pustych działek przy ulicy Zielonej niemal naprzeciw zabudowań Wyższej Szkoły Biznesu, rosła wysoka swobodnie trawa, krzewy i drzewa. Teren wyglądał na mocno zaniedbany, ale dzisiaj miejsce to prezentuje się już zupełnie inaczej. W ekspresowym tempie powstaje tam spory budynek, który będzie służył działalności biznesowej.

Za czasów świetności wymienionej uczelni ulica Zielona tętniła życiem, powstawały kolejne budynki w których mieściły się mieszkania. firmy, sklepy, lokale gastronomiczne czy rozrywkowe. Jednym z nielicznych niezagospodarowanych miejsc, była działka wskazana na zdjęciu. Minęło ledwie kilka lat, studentów już właściwie nie ma, a okolica nieco zmieniła styl. 

Zobacz: Nietypowe życzenia na rocznicę ślubu? Wersję artystyczną ktoś namalował na Wólkach

Obecnie znajduje się tam niemal nowosądeckie zagłębie salonów meblowych, których w tej okolicy mieści się aż osiem. Wspomniana działka pomimo przekształceń wokół i kolejnych osiedlowych inwestycji pozostawała kawałkiem zieleni, który aktualnie zmienia się nie do poznania. Potężny budynek z dnia na dzień rośnie w oczach, odmieniając krajobraz okolicy.

Zobacz: Mieszkańcy ulicy Zyndrama walczą z Tauronem. Do boju wysłali Michała Kądziołkę

Spoglądając na tablicę informacyjną budowy, a konkretniej na nazwiska inwestorów oraz wygląd budynku można domyślać się, że działać tam prawdopodobnie będzie znana w regionie rodzinna firma z szeroko pojętej branży motoryzacyjnej. Tempo prac wskazuje, że już niebawem ulica Zielona wzbogaci się o kolejną lokalizację biznesową.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Google Maps, MŚ.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)