Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
23/02/2017 - 17:35

Co dzieje się na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej? Kolejny wypadek. Ciężarna kobieta zabrana do szpitala

Dwa roztrzaskane „osobówki”, kilka ściętych metalowych słupków odgradzających chodnik od jezdni - to skutki wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej w Nowym Sączu. Karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala ciężarną pasażerkę jednego z aut do szpitala.

Na tym skrzyżowaniu zawsze jest duży ruch. Ulicą Mickiewicza można dojechać do centrum miasta z osiedla Wólki. Okazuje się, że jest to newralgiczny punkt.

Systematycznie w tym rejonie Nowego Sącza dochodzi do kolizji i wypadków. Ile już razy wymieniane były metalowe słupki zamontowane na chodniku przy kamienicy usytuowanej na rogu ul. Jagiellońskiej i Mickiewicza. Niektórzy kończyli jazdę uderzając w ścianę wspomnianej kamienicy.

Na tym skrzyżowaniu dzisiaj rano znowu zaroiło się od służb ratowniczych. Zderzyły się tam samochody Alfa Romeo i Skoda Fabia. Momentalnie w tym rejonie miasta powstały utrudnienia w ruchu. W tym pierwszym aucie podróżowały dwie osoby, w tym kobieta w ciąży. Była pasażerką tego pojazdu. W Skodzie jechał tylko kierowca. Jedno z aut skosiło kilka wspomnianych metalowych słupków.

- Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem Alfa Romeo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Skodą – powiedział portalowi Sądeczanin.info dyżurny sądeckiej komendy policji. – Doszło do zderzenia obu pojazdów. Pogotowie ratunkowe zabrało pasażerkę Alfy do szpitala na badania. Na szczęście nie odniosła ona obrażeń.

Kierujący byli trzeźwi. Policja ukarała sprawcę zdarzenia mandatem.

Utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Mickiewicza trwały przez jakiś czas. Rozbite auta zabrała pomoc drogowa.

- Jest to nie pierwsza stłuczka na tym skrzyżowaniu – powiedział portalowi Sądeczanin.info mieszkający w tym rejonie miasta pan Andrzej – Regularnie coś się tu dzieje. – Ile razy te metalowe słupki oddzielające chodnik od jezdni leżały pokotem, a ile kierowców zatrzymało się na tej kamienicy. Trudno zliczyć. Tutaj jest bardzo duży ruch. Niejednokrotnie trudno jest nawet przejść przez przejście dla pieszych. Na tym skrzyżowaniu powinno być zamontowane duże lustro drogowe. Może zaradziłoby to sytuacji, albo ruch samochodów z Wólek do centrum miasta powinien odbywać się ul. Żeglarską.

(MACH), Fot. (MACH)

Skrzyżowanie ul. Mickiewicza i Jagiellońskiej, wypadek


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020