Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
31/01/2018 - 17:20

Co dalej z zabytkowym budynkiem na Plantach? Prezydent Ryszard Nowak liczy na pomysłowość mieszkańców [ZDJĘCIA]

Zabytkowy budynek na Plantach w Nowym Sączu od kilku miesięcy stoi pusty. Jeszcze do ubiegłego roku funkcjonował w nim Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej. Co mogłoby w nim teraz funkcjonować? Prezydent miasta Ryszard Nowak uważa, że to mieszkańcy powinni zdecydować, jakie będzie przeznaczenie tego obiektu.

Budynek jest w trakcie remontu. Obiekt znajduje się w centrum miasta, nieopodal Nowosądeckiej Małej Galerii.

W ubiegłym roku wyprowadził się stamtąd Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej, który został przeniesiony do IV Liceum Sportowego mieszczącego się przy ul. Nadbrzeżnej. To w tej szkole odbywają się teraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Kiedyś do budynku na Plantach planowano przenieść część zbiorów Biblioteki Publicznej. Jednak z biegiem czasu te plany się rozmyły.

Prezydent miasta Ryszard Nowak liczy na kreatywność i pomysłowość mieszkańców miasta, na jakie cele można byłoby ten budynek wykorzystać.

- Temat jest otwarty – zaznacza prezydent. – Na jakie cele przeznaczymy ten obiekt? To nie powinna być tylko i wyłącznie moja decyzja. Uważam, że w tej kwestii powinna odbyć się dyskusja społeczna.  Miejsce jest znakomite, historyczne i trzeba się dobrze zastanowić i rozważyć, jakim celom ten budynek powinien służyć. Wydaje mi się, że pomysł z ulokowaniem tam gimnastyki korekcyjnej nie był trafiony. Najlepszym pomysłem nie jest też przeznaczenie tego obiektu na żłobek, czy przedszkole.

Zdaniem prezydenta jest to obiekt, który zasługuje na to, by mieściło się  w nim coś, co będzie mieć zdecydowanie wyższą rangę. Być może jakaś instytucja kulturalna?

Gospodarz miasta jest otwarty na różne przemyślane pomysły, jak zagospodarować budynek na Plantach.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM

Budynek po Ośrodku Gimnastyki Korekcyjnej w Nowym Sączu
Co ma być w tym budynku?


Dziękujemy za przesłanie błędu