Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
13/07/2018 - 12:35

Co dalej z psami eksmitowanymi z Zamenhofa?

20 czerwca, z bloku przy ulicy Zamenhofa 8 w Nowym Sączu, straż miejska wyprowadziła 26 psów. Czworonogi, choć nie były męczone, jednak nikt ich nie wyprowadzał i mieszkały w trudnych warunkach, dodatkowo zatruwając życie wszystkim sąsiadom. Co teraz je czeka?


Psy trafiły do schroniska dla zwierząt w Krynicy-Zdroju, baza w Powroźniku. Do tej pory pracownicy schroniska zdołali je zaaklimatyzować, zostały też zbadane przez weterynarza i zaszczepione. Wszystkie są zdrowe i mają się dobrze.

Zobacz także: Chcesz mieć psa? Nie kupuj, adoptuj!

Kierownik schroniska potwierdził, że odkąd zwierzęta zostały z przywiezione z Nowego Sącza ich właściciele nie kontaktowali się ze schroniskiem i nie odwiedzili psów. Do tej pory nieznane są też imiona czworonogów.

Obecnie zwierzęta są pod nadzorem prokuratora, jako dowód w sprawie przeciw ich właścicielce i do zakończenia procesu zostaną w schronisku. Ich sytuacja prawna nie jest też wyjaśniona, ponieważ formalnie dalej należą do oskarżonej o znęcanie się nad psami kobiety.

Zobacz także: Zarzut dla właścicielki psów z Zamenhofa już trafił do sądu. Jaki?

Pieski uwielbiają spacery - mówi wolontariuszka pracująca w schronisku - musiało im tego bardzo brakować. Są spokojne, ułożone i nieagresywne.

Wolontariuszka w schronisku i zarazem inspektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pani Sylwia, zwróciła się do burmistrza Krynicy-Zdroju z prośba o utworzenie konta bankowego, gdzie wszyscy chętni do pomocy, mogliby wpłacać pieniądze, aby pieskom w schronisku żyło się lepiej.

Burmistrz Dariusz Reśko, niezwłocznie uruchomił takie konto, na które każdy może dokonać wpłaty. Numer rachunku to: 53 8802 0002 2001 0000 1401 0001

Fundusze będą przeznaczone na lepszej jakości karmę, witaminy, wyposażenie kojców i pielęgnację psów.

Baza w Powroźniku dodatkowo poszukuje wolontariuszy, którzy pomogliby w wyprowadzaniu czworonogów. Wszystkie informacje odnośnie adopcji oraz wolontariatu, można znaleźć na stronie www.schronisko-dla-zwierzat-krynica.pl

(KS) zdjęcia aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)