Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
26/10/2023 - 07:20

Co dalej z budową bloku przy ul. 29 Listopada w Nowym Sączu? Termin mija 31 października

Do końca tego miesiąca ma zapaść decyzja – co dalej z niedokończonymi inwestycjami: budową stadionu przy ul. Kilińskiego 47, budową boiska ze sztuczną murawą w osiedlu Zawada oraz bloku przy ul. 29 Listopada w Nowym Sączu? Wszystkie trzy wykonuje ten sam wykonawca. Żadna nie jest ukończona. Kiedy do bloku przy ul. 29 Listopada wprowadzą się lokatorzy, którzy z niecierpliwością czekają na swoje M?

Kiedy otrzymają klucze do mieszkań? Na pewno nie dziś, nie jutro.

Jedyny blok – segment A, przy ul. 29 Listopada, jaki postawił wykonawca, jest jeszcze w fazie budowy. Budynek, w którym znajdują się mieszkania, należące do zasobu Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego nie został jeszcze przekazany miejskiej spółce.

Co z tą inwestycją zapytaliśmy Jacka Żelasko, prezesa STBS w Nowym Sączu?

- Już naliczyliśmy wykonawcy – firmie Blackbird pierwszą karę za segment A, w związku z tym, że nie została w terminie zapłacona należność dla podwykonawcy. Tę kwotę już potrąciliśmy z faktury, którą miał otrzymać główny wykonawca. To 37645,95 zł – powiedział „Sądeczaninowi” prezes Jacek Żelasko. – Od 1 listopada będziemy również naliczali karę głównemu wykonawcy za opóźnienie w realizacji tej inwestycji. Nie zgodziliśmy się na przedłużenie terminu realizacji tej inwestycji, o co prosił główny wykonawca. Według nas nie ma ku temu podstaw prawnych, by tak się stało. Od firmy zażądaliśmy przedstawienia planu naprawczego, jeśli chodzi o tę inwestycję. Główny wykonawca przedstawił nam jeden plan, ale go odrzuciliśmy. Analizujemy kolejny.

Spółka STBS nosi się z zamiarem dokończenia inwestycji przez firmy podwykonawcze oraz powołania z pośród nich pełnomocnika, na koszt wykonawcy, który czuwałby nad dokończeniem segmentu A oraz budową dwóch pozostałych segmentów B i C.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu