Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
06/09/2021 - 12:55

Co by było, gdyby nie oni? Zasłużeni strażacy OSP otrzymali odznaczenia

Są najbardziej niezawodni, kiedy ktoś jest w opałach. Niezawodni, kiedy trzeba ratować ludzkie życie z płomieni, powodzi, czy podczas wypadków, ale też, kiedy ktoś ma małe zmartwienie, takie jak zatrzaśnięte drzwi, czy ukochany kot, który nie potrafi zejść z drzewa. W stwierdzeniu, że strażak jest dobry na wszystko, nie ma ani odrobiny przesady.

Najbardziej zasłużeni strażacy ochotnicy spotkali się podczas posiedzenia Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łącku, które odbyło się w remizie OSP w Czerńcu.

Starszy brygadier Paweł Motyka prezes zarządu powiatowego oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych podkreślił, że katalog działań strażaków stale się powiększa. W 2020 r. angażowano ich między innymi  do działań związanych z pandemią wywołaną przez koronawirusa.

- Obecne lato także obfitowało w wydarzenia, wymagające działań prowadzonych przez strażaków – podkreślił Motyka. - Wakacje rozpoczęły się od trąby powietrznej, która spowodowała poważne straty w gminach Chełmiec i Korzenna, a zakończyły je gwałtowne opady deszczu w całym regionie.

W powiecie nowosądeckim są 102 jednostki OSP. W gminie Łącko jest ich 12, pięć włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W niesieniu pomocy pomocy potrzebują  nowoczesnego sprzętu, a do tego konieczne są pieniądze.

Od obecnego na spotkaniu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego usłyszeli zapewnienie o zwiększeniu dofinansowania lokalnych jednostek.

- Podniesiemy o pięćdziesiąt procent kwotę dofinansowania jednostek OSP działających na terenie powiatu nowosądeckiego. Będą dodatkowe fundusze między innymi na podnoszenie wartości bojowej ochotniczych straży pożarnych – powiedział Kwiatkowski.

Spotkanie było tez okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków. Złote Jabłko Sądeckie otrzymali Konrad Gurgul – wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łącku, prezes OSP w Czerńcu i Tadeusz Kurnyta – członek Zarządu Oddziału, wiceprezes OSP w Czerńcu. Srebrne Jabłko Sądeckie odebrał Edward Jurkowski – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łącku, strażak OSP w Czerńcu. (Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)  oprac. jm

Zasłużeni sądeccy strażacy OSP otrzymali odznaczenia
Co by było, gdyby ich nie było?


Dziękujemy za przesłanie błędu