Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
08/11/2023 - 19:45

Co będzie w tym budynku? Nabór personelu ogłoszony [ZDJĘCIA]

Gotowe jest już Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. To zupełnie nowy obiekt, w którym będą świadczone usługi opiekuńczo-wytchnieniowe. Kiedy zostanie otwarty?

Czytaj także: Prezydent Handzel o stadionie Sandecji: skończę tę budowę, to nie będzie Sądecka Wenecja

Centrum zostało wybudowane w tej części miasta, gdzie działa kilka placówek opiekuńczych: dwa Domy Pomocy Społecznej oraz Sądeckie Hospicjum.

- Nowa placówka jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Nowego Sącza, jeśli chodzi o zapewnienie opieki dziennej oraz całodobowej nad osobami dorosłymi niepełnosprawnymi – powiedziała „Sądeczaninowi” Luiza Piątkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Wsparciem w Centrum zostanie objętych 20 osób, w tym 16 w formie dziennego pobytu oraz 4 osoby w formie całodobowej opieki.

Obecnie Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne jest wyposażane w niezbędny, specjalistyczny sprzęt oraz meble.

- Trwają ostatnie prace nad stworzeniem przyjaznego i ciepłego miejsca opieki, pielęgnacji oraz wsparcia specjalistycznego dla niepełnosprawnych mieszkańców Nowego Sącza – dodaje nasza rozmówczyni.

Kompletowana jest też specjalistyczna kadra pracowników, która będzie zatrudniona w tej placówce. Prezydent miasta ogłosił nabór personelu.

Czytaj także: Sesja Rady Miasta o stadionie Sandecji. Przed częścią radnych plansze stadionu: Gdzie jest 140 mln złotych?

Chodzi o specjalistów posiadających niezbędne kwalifikacje zawodowe i doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi w zakresie usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych albo w placówkach opiekuńczo-wychowawczych lub placówkach oświatowych:

OPIEKUN I/LUB OPIEKUN MEDYCZNY

PIELĘGNIARKA LUB RATOWNIK MEDYCZNY

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY

PRACOWNIK SOCJALNY

Te osoby proszone są o przesłanie CV na email: [email protected]. Poszukiwani są też specjaliści, którzy posiadają doświadczenie w pracy i opiece nad osobami niepełnosprawnymi.

Wymagania kwalifikacyjne do pracy w zawodach:

OPIEKUN I/LUB OPIEKUN MEDYCZNY- WYMAGANIA:  

  • wykształcenie minimum średnie i dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w jednym z wymienionych zawodów: opiekun medyczny, opiekun domu pomocy społecznej, opiekun osoby starszej, opiekun osoby niepełnosprawnej, opiekunka środowiskowa; co najmniej roczne udokumentowane doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi;
  • lub wykształcenie średnie branżowe (szkoła policealna lub kurs uprawniający do wykonywania zawodu opiekuna).

PIELĘGNIARKA -WYMAGANIA

  • posiada prawo do wykonywania zawodu pielęgniarki, o których mowa w art. 28-30 ustawy z dnia 15 lipca 2011 roku o zawodach pielęgniarki i położnej (t. j. Dz.U. z 2022 r., poz. 2702 z późn. zm.)

RATOWNIK MEDYCZNY-WYMAGANIA

  • posiada prawo do wykonywania zawodu ratownika medycznego, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 1 grudnia 2022 roku o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych (t. j. Dz.U. z 2023 r., poz. 2187)

TERAPEUTA ZAJĘCIOWY – WYMAGANIA:

  • ukończenie szkoły policealnej publicznej lub niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej i uzyskanie tytułu zawodowego terapeuty zajęciowego
  • lub posiadanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie terapeuty zajęciowego. Kwalifikacje posiada także osoba z wykształceniem średnim medycznym w zawodzie terapeuta zajęciowy lub która ukończyła studia wyższe na kierunku lub w specjalności terapia zajęciowa, obejmujące co najmniej 3000 godzin kształcenia, w tym 2000 godzin w grupie treści podstawowych i kierunkowych obejmujących wiedzę z zakresu teorii i technik terapeutycznych i uzyskała tytuł licencjata.

PRACOWNIK SOCJALNY – WYMAGANIA:

  • posiada prawo do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, o których mowa w art. 116 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (t. j. Dz.U. z 2023 r., poz. 901 z późn. zm.)

Telefonicznej informacji udziela pani Magdalena Morańda, kierownik Działu Organizacji i Kadr /tel. 18 35-48-246, email: [email protected]

([email protected], fot. UM w Nowym Sączu)

Co będzie w tym budynku? Nabór pracowników ogłoszony [ZDJĘCIA]
Gotowe jest już Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. To zupełnie nowy obiekt, w którym będą świadczone usługi opiekuńczo-wytchnieniowe. Kiedy zostanie otwarty?


Dziękujemy za przesłanie błędu