Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
26/07/2019 - 19:50

Co będzie w "odmłodzonym" Parku Strzeleckim? Będzie gdzie zaparkować!

Urząd Miasta w Nowym Sączu wydłużył do 14 sierpnia czas składania ofert na przeprowadzenie rewitalizacji Parku Strzeleckiego. Przesunięcie spowodowane jest dużą ilością zapytań od potencjalnych oferentów.

Stara infrastruktura parkowa została już rozebrana. Teren jest przygotowywany do przekazania głównemu wykonawcy, który zostanie wyłoniony w przetargu. Przestrzeń parkowa ma być przekazana inwestorowi do 2 września br.

Jest już ogłoszony przetarg na rewitalizację Parku Strzeleckiego. Pierwotnie oferty można było składać do 31 lipca.

Teraz ten czas do został przedłużony do 14 sierpnia. Dlaczego?

- Powodem jest dużo pytań ze strony potencjalnych oferentów - wyjaśnia Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. - Są to pytania dotyczące różnych aspektów budowy, przed jaką stoi miasto. Musieliśmy wprowadzić pewne modyfikacje do zapytań ofertowych. Rewitalizacją Parku Strzeleckiego interesuje się sześć firm. Dlatego składanie ofert przedłużyliśmy do 14 sierpnia.

Wiceprezydent Bochenek ma nadzieję, że jak najszybciej uda się wyłonić głównego wykonawcę. Rewitalizacja Parku Strzeleckiego ma potrwać do 2020 roku.

Zakres zadania obejmuje m.in. budowę amfiteatru wraz z zadaszeniem, sceny wraz z zapleczem oraz częścią sanitarną dla użytkowników amfiteatru i parku, budowę alejek parkowych z oświetleniem, pawilonu parkowego, placu zabaw dla dzieci, pętli gimnastycznej wyposażonej w elementy do ćwiczeń. W obszarze parku wykonanych zostanie 277 miejsc parkingowych.

Koszt remontu parku to ponad 53 mln złotych.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu