Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
05/06/2019 - 12:00

Cieniawa: już w niedzielę V Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej

Cieniawa - piękna miejscowość w gminie Grybów stanie się w niedzielę 9 czerwca centrum kulturalnym Sądecczyzny. Będzie rozbrzmiewała muzyką i tętniła gwarem za sprawą cyklicznej już imprezy - V Zjazdu Mieszkańców Ziemi Grybowskiej.


Organizatorami Zajzdu są m.in. "Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin", burmistrz Grybowa i wójt gminy Grybów. V Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej jest sztandarową imprezą, która wpisała się już w życie społeczno-kulturalne Ziemi Grybowskiej. Odbędzie się na stadionie sportowym w Cieniawie. Imprezę poprzedzi oczywiście uroczysta msza święta w tamtejszym kościele parafialnym (początek o godz. 11).

Po mszy uczestnicy imprezy przejdą na miejscowy stadion. O godz. 12.30 po powitaniu gości  rozpocznie się apel poległych w czasie II wojny światowej. W takiej formie organizatorzy zjazdu chcą uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

- Podczas apelu poległych zostaną przywołane wszystkie miejscowości w kraju i za granicą, wszystkie miejsca, gdzie Polacy oddali życie podczas II wojny światowej. Zapraszamy również do obejrzenia przygotowanej inscenizacji przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cieniawie upamiętniającej czasy II wojny światowej. Na zjeździe będziemy gościli między innymi grupy rekonstrukcyjne z Sądecczyzny, Nowego Targu, Tarnowa i innych zakątków Małopolski - mówi Irena Miczołek, prezes SKT "Sądeczanin" oddział w Grybowie. - Do Cieniawy przywiozą one między innymi wiele cennych pamiątek z czasów drugiej wojny światowej. Można będzie porozmawiać z osobami działającymi w  tych grupach.

Podczas zjazdu każdy znajdzie coś dla siebie. Atrakcji nie zabraknie, występ artystyczny będzie gonił występ. Przed publicznością zaprezentują się: Orkiestra Dęta z Florynki, Zespół Regionalny "Kowalnia" ze Stróż, Zespół Regionalny "Pogórzańskie Dzieci" z Kąclowej, Koło Gospodyń Wiejskich z Ptaszkowej, Grupa "Gapki" z MCEKiC w Grybowie, Zespół Regionalny "Echo Jaworza" z  Ptaszkowej , a także zespół taneczny z Binczarowej, Koło Gospodyń Wiejskich z Krużlowej oraz dzieci z KNP "LOLEK" w Cieniawie.. Zaplanowano również wspólne śpiewanie piosenki biesiadnej.

V Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej zakończy zabawa taneczna z zespołem Bajlando Band. Rozpocznie się o godz. 18.30.

Oczywiście, w Cieniawie można będzie spróbować smakołyków kuchni regionalnej, które będą serwowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Ziemi Grybowskiej i obejrzeć i kupić lokalne rękodzieło (rzeźba, malarstwo, gobeliny, koronka).

- Serdecznie zapraszamy do Cieniawy - dodaje Irena Miczołek. - Mottem tegorocznego zjazdu są słowa Ojca Świętego Jana Pawła II "Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu".

[email protected], fot. arch. sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020