Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
07/11/2019 - 16:35

Chińczycy już wiedzą jaka będzie zima na Sądecczyźnie. Poważnie!

Ale jak jest zima – to musi być zimno, tak? Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury - mówił kotłowy w niezapomnianej komedii Stanisława Barei „Miś”, co nie przeszkadza rok w rok synoptykom z całego świata głowić się na tym jaka będzie zima. W tym roku Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi starli się z Chińczykami. To skrajnie rożne koncepcje, które mają niebagatelny wpływ na biznes na Sądecczyźnie. Naprawdę.

Jaka będzie nadchodząca zima w Polsce? Wedle zapowiedzi całej armii analityków od pogody z Ameryki, Wielkiej Brytanii i Francji w Europie Środkowo-Wschodniej zima będzie wyjątkowo łagodna.

Czytaj też Hardcorowcy, optymiści i udręczeni czyli sądeczanie pod śniegiem [WIDEO]

Odmiennego zdania są Chińczycy z centrum badań nad klimatem w Pekinie – donosi serwis pogodowy Wirtualnej Polski. W sezonowej prognozie spece od pogody dostrzegli przesłanki wskazujące na wystąpienie ponadprzeciętnych opadów śniegu i deszczu, a także wielodniowych mrozów.

Według Chińczyków nasza część Europy, w tym i Polska, znajdzie się w zasięgu wpływów arktycznego powietrza ze Skandynawii. Chińska prognoza przewiduje też, że suma opadów śniegu i deszczu będzie o 10 proc. wyższa niż wynosi norma wieloletnia – pisze Wirtualna Polska.

I kto tu ma rację? Odpowiedź na to pytanie ma niebagatelne znaczenie dla narciarskiego biznesu na Sądecczyźnie. W Krynicy, która ma najwięcej stacji narciarskich, już trwa przegląd maszynerii kolejek krzesełkowych i montaż armatek śnieżnych.

Czytaj też "Warszawka" odjechała. Można wreszcie pojeździć na nartach [FILM]

Jeśli jednak rację mają Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi, wówczas właścicieli stacji czeka biznesowa klapa, a amatorów białego szaleństwa, rozczarowanie. Bardziej, z punktu widzenia gospodarki naszego regionu, kibicujemy chińskiemu, pogodowemu scenariuszowi. Trzymany kciuki za Chińczyków! Bo jaka jest zima, to musi być zimno.

[email protected]

Ogłoszenia Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)