Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
06/02/2017 - 13:45

Chełmiec/Trzetrzewina: Radny Wiesław Szołdrowski wygrał wybory na sołtysa

Wiesław Szołdrowski został nowym sołtysem Trzetrzewiny, Zastąpi na tym stanowisku śp. Mariana Lorka. W wyborach, które odbyły się 5 lutego otrzymał 330 głosów, czyli 53 procent.

Obok Szołdrowskiego o stanowisko sołtysa walczyli Mariusz Lorek, który otrzymał 184 głosy i Łukasz Jurczak otrzymał 107 głosów i tym samym uplasował się na trzeciej lokacie. Łącznie oddano 621 ważnych głosów.

Zobacz też: Chełmiec/Trzetrzewina: Pogrzeb sołtysa Mariana Lorka w czwartek

- Najważniejsze jest skanalizowanie wsi do końca. Przydałoby się też oświetlenie w kilku miejscach i chodniki. Będę starał się o budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej przy której jest szkoła. Już dwa razy zwracałem się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie i na razie nic z tego nie wyszło. Kolejny raz poproszę o wsparcie wójta i może wspólnymi siłami w końcu coś zdziałamy. Tam przydałoby się chociaż światło oznaczające przejście dla pieszych, bo jak ostatnio sprawdzałem jaka jest widoczność koło szkoły, to jechał akurat TIR i mnie z tymi dziećmi o mało nie rozjechał – mówi o planach i bolączkach Trzetrzewiny świeżo upieczony sołtys.

Wiesław Szołdrowski jest jednocześnie radnym i zasiada w radzie już piątą kadencję. Nie ukrywa, że jego najmocniejsza strona to fakt, że zna wszystkie miejscowe inwestycje od podszewki, bo w każdej już zrealizowanej i we wszystkich planowanych zawsze uczestniczył.

Zobacz też: Gdyby pies nie naniósł błota, to już by nie żyli. Teraz budują życie na nowo

- Chciałbym też nawiązać jak najlepszą współpracę ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Trzetrzewiny i Biczyc Dolnych, które bardzo prężnie działa. Razem moglibyśmy zrobić naprawdę dużo – mówi Szołdrowski, który na przykład 20 lat temu był przewodniczącym komitetu na rzecz telefonizacji Trzetrzewiny.

- Chciałbym też przy okazji podziękować mieszkańcom za głosy a przede wszystkim za naprawdę wysoką frekwencję na wyborach – mówi na zakończenie.

ES [email protected] Fot.: archiwum UG w Chełmcu (W. Szołdrowski na zdjęciu pierwszy od prawej)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)