Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
24/10/2023 - 19:40

Chełmiec/Paszyn: zamiast uszkodzonego przepustu jest most z prawdziwego zdarzenia

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Chełmiec i wszystkich, którzy jeżdżą powiatówką przez Paszyn. Zamiast niebezpiecznego przepustu w drodze jest most z prawdziwego zdarzenia.

Chełmiec: zaczął się remont mostu w Klęczanach. Są utrudnienia w ruchu

Coraz częstsze nawałnice i będące ich efektem, powodzie błyskawiczne sieją systematycznie zniszczenie w infrastrukturze drogowej Sądecczyzny. Tak też było w Paszynie w gminie Chełmiec, gdzie w ciągu drogi powiatowej wezbrana woda mocno nadwyrężyła przepust ale i sporą część samej drogi.

Powiatowi na szczęście udało się uzyskać odpowiednie środki na naprawę tych zniszczeń Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. O skali przedsięwzięcia najlepiej świadczy fakt, że remont odcinka drogi Paszyn – Mogilno - Krużlowa od nr 28 do skrzyżowania z drogą powiatową Łęka - Koniuszowa (4,5 km), uszkodzonej wciągu ledwie dwóch nawałnic w lipcu 2021 roku będzie kosztowała ponad 27 milionów złotych! 

Ruch wahadłowy: powodzie błyskawiczne znów uszkodziły drogę Mogilno – Paszyn

Jednym z elementów inwestycji jest wymiana – właśnie w Paszynie -  zniszczonego przepustu na most.

- Różnica jest gigantyczna – doskonale widać to na zdjęciach sprzed budowy i tych zrobionych kilka dni temu – nie kryje satysfakcji starosta Marek Kwiatkowski. – To było jedno z miejsc, które należało szybko zmodernizować i właśnie to zrobiliśmy. Cieszę się, że w kolejnym miejscu na mapie naszego Powiatu pojawił się nowoczesny most. Koszty jego budowy wraz z robotami towarzyszącymi to ponad 2,45 miliona złotych – podkreśla gospodarz powiatu.

A my podkreślmy, że na tym nie koniec robót. Prace rozpisane aż do 2025 roku obejmują przebudowę i rozbudowę podbudowy jezdni i poboczy oraz elementów odwodnienia drogi. Na odcinku zniszczonym przez klęski żywiołowe zostaną zrobione umocnienia siatkowo-kamienne, mury oporowe i zabezpieczone skarpy od strony potoku Łubinka. Przewidziano też modernizację aż trzech 3 mostów i budowę chodników na odcinku w sumie 1,3 km. Powiatowy Zarząd Dróg na bieżąco informuje o kolejnych utrudnieniach w ruchu związanych z inwestycją. ([email protected] Fot.: MO PZD) © Materiał chroniony prawem autorskim

Chełmiec/Paszyn: zamiast uszkodzonego przepustu jest most z prawdziwego zdarzenia
Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Chełmiec i wszystkich, którzy jeżdżą powiatówką przez Paszyn. Zamiast niebezpiecznego, uszkodzonego przepustu w drodze jest most z prawdziwego zdarzenia.


Dziękujemy za przesłanie błędu