Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
07/01/2020 - 11:15

Chełmiecka Klimkówka doczeka się w końcu nowej świetlicy

Aż 9 firm złożyło swoje oferty w przetargu na budowę nowej świetlicy wiejskiej w sołectwie Kilimkówka w gminie Chełmiec. W budżecie gminy na 2020 rok zarezerwowano na ten cel milion złotych a inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia tego roku.

Chełmiecka Klimkówka doczeka się w końcu nowej świetlicy

Nowa świetlica wraz z miejscami parkingowymi powstanie na miejscu starej świetlicy, która od dawna nie nadawała się nawet do remontu. To najlepsza lokalizacja, bo obok jest plac zabaw, siłownia pod chmurką i altana do wspólnego biesiadowania.

Zobacz też: Budżet na 2020: 2 miliony złotych Chełmiec wyda na modernizację wodociągów

Budynek ma być parterowy z poddaszem (ok. 94 m kwadratowych), które zostawia możliwość podniesienia stropu i wykorzystania w przyszłości. Powierzchnia użytkowa ma wynosić ok. 114,61 metrów i obejmować będzie pomieszczenie świetlicy, pomieszczenie biurowe, kuchnię i dwie ubikacje w tym jedną dostosowaną do potrzeb niepełnosprawnych i przedsionek. Nie zabraknie też pomieszczenia gospodarczego.

Projekt budowy świetlicy obejmuje również montaż instalacji elektrycznej i budowę wodociągu. Jak już wspominaliśmy do przetargu stanęło 9 firm. Najdroższa oferta opiewała na aż 1 mln 687 tys. a najniższa na 737 tys. zł. Ważne jest też to, że aż pięć propozycji mieści się w założeniach finansowych gminy. Jak informuje sołtys Klimkówki Iwona Kantor wyniki przetargu znane będą już 15 stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w ChełmcuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020