Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
09/10/2019 - 13:55

Chełmiec: znana aktorka i wolontariusze znów walczą o psy! Pomożesz?

Po raz czwarty ruszyła kampania Nie Kupuj - Adoptuj Wspieraj na rzecz bezdomnych psów z Gminnego Schroniska w Wielogłowach, organizowana przez skupionych wokół placówki wolontariuszy.

- Celem akcji jest promowanie idei świadomej adopcji, edukacja  jak odpowiedzialnie  kochać swoje zwierzątka: psy, koty, kontrola rozmnażania-sterylizacja, dobre traktowanie: karmienie, uwalnianie psów   z łańcucha i opieka weterynaryjna – wyjaśnia Małgorzata Surowiak koordynatorka akcji, którą można wspierać na wiele sposobów. - Zbieramy koce, kołdry, pościel,  ręczniki, smycze, obroże, miski, psie przysmaki, karmę mokrą i suchą dobrej jakości.

- Nasi darczyńcy nas nie zawodzą czego mamy dowody na co dzień. W ludziach są wielkie pokłady dobra, trzeba im tylko pomóc wydobyć je na zewnątrz. Za wszystkie dotychczas otrzymane dary serdecznie dziękujemy - podkreśla wolontariuszka.

Zobacz też: Katarzyna Ucherska: gdzie aktorka randkowała w Nowym Sączu i uczyła się do matury z matematyki? [FILM]

- Szczególne  podziękowania  kierujemy do wszystkich dobrych ludzi którzy przygarnęli pod swój dach naszych podopiecznych. Od stycznia 2019 roku z terenu gminy Chełmiec w schronisku znajdowały się 72 psy i 38 gościnnie z Nowego Sącza. 77 psów zostało adoptowanych, część odebrali właściciele, 5 oddaliśmy do Nowego Sącza. Obecnie w naszym schronisku przebywa 20 piesków, które czekają na swojego człowieka. Zapraszamy! – apeluje z satysfakcją.

Tegoroczną akcję zorganizowaną  przez wolontariuszy z Gminnego Schroniska w Wielogłowach wsparła Katarzyna Ucherska, aktorka, sądeczanka, miłośniczka zwierząt zachęcając do pomagania bezdomniakom poprzez adopcję, ale także przez udział w zbiórkach czy wolontariacie.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)