Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
12/06/2019 - 21:05

Chełmiec: zacznijcie racjonować wodę! Plaga bezwodzia ogarnia kolejne sołectwa

I znów o wodzie w gminie Chełmiec. Na stronie chelmiec.pl, do której prowadzenia wójt twardo się nie przyznaje : ) nadal próżno szukać komunikatu o tym, dlaczego i do kiedy nie będzie wody w Wielopolu i Wielogłowach. Ale urzędnicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej apelują o racjonowanie wody w kolejnych sołectwach: Klimkówka i Ubiad.


Od godzin wieczornych 11 czerwca mieszkańcy Wielopola i Wielogłów znów nie mają wody. Jednak na gminnej stronie chelmiec.pl próżno szukać jakichkolwiek informacji na ten temat. Miejscowi zwożą wodę dziesiątkami litrów na własną rękę, bo podlegający Bernardowi Stawiarskiemu Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej beczkowozu nie raczył podstawić. O kąpieli, adekwatnej do żaru lejącego się bez przerwy z nieba, trudno nawet pomarzyć.

A już na stronie internetowej  gminy pojawił się komunikat, że w najbliższym czasie zabraknie wody jeszcze we dwóch sołectwach – w Klimkówce i Ubiadzie! To ma być racjonalna gospodarka?

Zobacz też: 
Chełmiec i Marcinkowice: to już nie skandal z wodą, to tragedia! Osiedle odcięte 
Chełmiec: po hekatombie dla 20 tysięcy mieszkańców można pić wodę z sieci

- Przerwy w dostawie wody mogą trwać do kilku godzin na dobę. Sytuacja ta spowodowana jest nadmiernym poborem wody do innych celów niż spożywczo-bytowych m.in. do podlewania, napełniania basenów itp. W chwili obecnej braki w dostawie wody w zbiorniku na Klimkówce są uzupełniane beczkowozami - pisze nie wiadomo kto na gminnej stronie, spychając odpowiedzialność za brak wody na mieszkańców. 

- Sytuacja ta nie jest spowodowana brakiem wody w ujęciach w Marcinkowicach ale wydajnością urządzeń transportujących wodę ze zbiornika w Marcinkowicach do zbiornika na Klimkówce. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej podjął działania zmierzające do rozwiązania problemu, które powinno nastąpić w najbliższym czasie - czytamy brawurową relację.

Zobacz też: Chełmiec: znów nie ma wody! To skandal, jak nas traktuje gmina!

Jednocześnie urzędnicy ZGKiM apelują: - W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się z prośbą do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody tylko do celów spożywczo-bytowych. Za utrudnienia przepraszamy. 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu