Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
24/06/2023 - 18:00

Chełmiec: wyremontują aż 16 dróg, sprawdź wykaz. A jako bonus – parking w Świniarsku

Gmina Chełmiec czeka właśnie na oferty w przetargach dotyczących remontu aż 16 gminnych dróg. Jeśli propozycje okażą się zgodne z założeniami cenowymi samorządu, uda się wybrać wykonawcę lub wykonawców, to roboty powinny być gotowe zaledwie w ciągu kilku miesięcy. Do tego społeczność Świniarsku doczeka się utwardzenia parkingu przy szkole.

Chełmiec: wyremontują aż 16 dróg, sprawdź wykaz. A jako bonus – parking w Świniarsku

Remonty, budowa i utrzymanie dróg to jeden z tych tematów, które budzą zawsze największe mieszkańców. Dlatego dziś – zaglądając do dokumentacji ogłoszonego przetargu – przedstawiamy wykaz aż 15 dróg gminnych, które Chełmiec chce wyremontować w najbliższym czasie.

W Chełmcu nie palą się do ślubów. Sprawdźcie dane

Wymieńmy je kolejno: Paszyn Góry boczna w Paszynie, Kuźnia Las w miejscowości Krasne Potockie, Rdziostów Marcinkowice Dżykowa, Paszyn Bochenówka Dołki, Biczyce Górne Sześć Korcy, Librantowa Gródek, Dąbrowa Stary Gościniec, Kurów przez Wieś, ul. Szeroka Boczna, koło Dako w miejscowości Biczyce Dolne, Do Sobczyka w miejscowości Naściszowa, Piątkowa Łęg zbiornik, Piątkowa Boguszowa, Trzetrzewina do Chochorowskiego, Niskowa Kozi Grzbiet

A oferty na wykonanie tych zadań poznamy już 29 czerwca. W tym samym dniu powinniśmy znać już oferty na kolejny przetarg, bardzo ważny z punktu widzenia mieszkańców Świniarska. Chodzi o utwardzenie parkingu przy tutejszej szkole. W tym wypadku wykonawca musi wyrobić się ze wszystkimi pracami maksymalnie do 31 sierpnia.

I następne wieści dla wszystkich, którzy korzystają z drogi Zalesie w sołectwie Wielogłowy. 30 czerwca będzie wiadomo kto i w jakim czasie zajmie się tą właśnie drogą. Jak czytamy w ogłoszeniu: - Obecnie na terenie inwestycji realizowana jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej. Wykonawca ma za zadanie odtworzyć nawierzchnię w pozostałych miejscach istniejącej drogi, nie będącej przedmiotem robót kanalizacyjnych oraz udzielić 60 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty.

W tym wypadku termin realizacji inwestycji Chełmiec ustalił na dwa miesiące licząc od dnia podpisania umowy. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu