Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/09/2020 - 19:45

Chełmiec: tego się nie spodziewali, dostaną w końcu chodnik

To, co zawsze najmocniej interesuje mieszkańców każdej gminy, to kolejne inwestycje drogowe. Nie inaczej jest w gminie Chełmiec. Tym razem mamy doskonałe wiadomości dla mieszkańców sołectwa Krasne Potockie. Radni jednogłośnie podjęli decyzję o dołożeniu powiatowi środków na budowę chodnika w tej miejscowości.

Chełmiec: tego się nie spodziewali, dostaną w tym roku chodnik

Jednak część tych inwestycji nie mogłaby być zrealizowana bez udziału finansowego gminy. Tak jest z budową kolejnego odcinka chodnika w Krasnem Potockim. Na wczorajszej sesji radni jednogłośnie – głosowało 19 radnych – zadecydowali, że gmina -  przekaże powiatowi aż 560 tysięcy na budowę chodnika przy powiatówce biegnącej przez sołectwo Krasne Potockie.

Wcześniej gmina już zapłaciła za przygotowanie projektu budowlanego.

Przypomnijmy, że zgodnie z zawartym kilka lat porozumieniem między starostwem a gminami Sądecczyzny za budowę chodnika płacą po połowie a gmina dodatkowo musi przygotować wspomniany projekt i uzyskać pozwolenie na budowę.

Zobacz też: Powiat wpompuje kolejne miliony w chełmieckie drogi. I to jeszcze w tym roku

Tym razem Chełmiec wyłożył na przedsięwzięcie więcej, bo aż 60 procent kosztorysowej wartości przedsięwzięcia.

- To wspaniała wiadomość, bo jeszcze nie dawno gdy pisałem w tej sprawie do starostwa i dostałem odpowiedź, że w będzie tylko remont drogi, że na chodnik zabraknie środków. A tu dwa tygodnie później na zebraniu sołeckim 27 września pojawił się niespodziewanie pan starosta Marek Kwiatkowski i oznajmił, że powiatowi udało się jednak na ten chodnik znaleźć pieniądze – mówi sołtys Krzysztof Kornaszewski, który w imieniu mieszkańców wdzięczny jest też władzom gminy, że też błyskawicznie podjęły temat.

- A dokładnie powstanie 750 metrów nowego chodnika na odcinku od szkoły w kierunku centrum wsi, w kierunku remizy. Z kolei droga będzie wyremontowana od Trzetrzewiny w kierunku na Kłodne – zaznacza.

Co bardzo ważne chodnik ma być gotowy już w grudniu a droga zmodernizowana jeszcze do końca października. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu