Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/06/2019 - 15:10

Chełmiec „się ogarnia”: wiemy do kiedy ma nie być wody i skąd wziąć pitną

W końcu pierwsza dobra wiadomość związana z brakiem wody w sołectwach gminy Chełmiec. Woda zamiast beczkowozami dostarczy mieszkańcom wodę pitną w butelkach. Odbiór u sołtysów. ZGKiM zdradza w końcu, kiedy ma zamiar podołać awariom.

O problemach z wodą w gminie Chełmiec pisaliśmy – treściwie i szczegółowo w publikacjach 
Chełmiec: znów nie ma wody! To skandal, jak nas traktuje gmina! 
Chełmiec i Marcinkowice: to już nie skandal z wodą, to tragedia! Osiedle odcięte 
Chełmiec: po hekatombie dla 20 tysięcy mieszkańców można pić wodę z sieci 

Chełmiec: zobaczcie gdzie Wasza woda - wójt swój rynek podlewa [ZDJĘCIA]

I nie były to dobre wieści. Teraz mamy informację, która może przynieść przełom w tej kryzysowej informacji. W ślad za zebranymi przez nas informacjami wody pitnej nie mają, albo mają przerwy w jej dostawie sołectwa: Ubiad, Klimkówka, Wielogłowy, Wielopole, Dąbrowa i Krasne Potockie (przysiółki wyżej położone). Od 11 czerwca próżno jednak tam szukać beczkowozów. Na gminę i Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej mieszkańcy zsyłają gromy z jasnego nieba i już mówią o tym, że sprawą powinna zająć się prokuratura.
Widać gminni urzędnicy bacznie śledzą społeczne nastroje, bo na stronie chelmiec.pl (cały czas przypominamy, że wójt Bernard Stawiarski się do niej nie przyznaje) pojawił się komunikat, że do sołectw – jest ich więcej niż wymieniliśmy a nie ma wzmianki o Krasnym Potockim i Dąbrowie - WIELOGŁOWY, WIELOPOLE, DĄBROWA, NASCISZOWA, JANUSZOWA, KURÓW, UBIAD, KLIMKÓWKA  woda pitna będzie dostarczana w butelkach do sołtysów skąd będą mogli ją pobierać mieszkańcy. W przypadku Wielpola z powodu nieobecności sołtys Aleksandry Opalskiej woda będzie do pobrania obok – tu cytat dosłowny – P. Borkowskiej.

 Od miejscowych już wiemy – to rozsądne rozwiązanie, ale najważniejsze jest to kiedy w końcu pojawi się woda w kranach i czy będzie zdatna do picia. Co na to komunikat? - jednocześnie informujemy że robimy wszystko żeby problem dostawy wody do dnia jutrzejszego tj. 14.06.2019 r. został rozwiązany. Prace które prowadzimy wymagają zamknięcia wody na zbiorniku w Wielogłowach. Prace techniczne trwają i będą prowadzone do skutku. Od mieszkańców już wiemy, że woda rozdawana jest w systemie 5 litrów na osobę w domu. - I jak się jeszcze wykąpać? - podpytują mieszkańcy gminy z ironią. A wiedzą co mówią, bo wykąpać się - przy tym żarze - część z nich nie może od wtorku...

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu