Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
28/02/2020 - 20:05

Chełmiec: Sądeckie Wodociągi szansą na czystą wodę dla Świniarska

Kolejna ważna informacja dla mieszkańców Świniarska, którzy zainteresowani są dostawami wody z wodociągów, a nie jej dotychczasowym poborem ze studni. Sądeckie Wodociągi zapraszają na zebranie w tej sprawie.

Chełmiec: Sądeckie Wodociągi szansą na czystą wodę dla Świniarska

Rośnie w Świniarsku ilość osób, które chcą zrezygnować z wody z własnych studni i przestawić się na jej pobór z wodociągów. Nie jest tajemnicą, że jednym z powodów jest systematyczna obecność bakterii coli w prywatnych ujęciach spowodowana niewłaściwym działaniem sieci kanalizacyjnej w tej miejscowości. I choć cały czas trwa budowa nowej sieci, która powinna być oddana do użytku już w maju zeszłego roku, to wykonawca napotyka ciągle na kolejne trudności, które przedłużają ten proces i nie są – niestety – bez wpływu na jakość wód podskórnych.

Zobacz też: Kto w Świniarsku chce wpiąć się do wodociągu? Jest okazja, ale jest też warunek

Część sołectwa już od kilku lat korzysta z wodociągu i teraz ci, którzy wzbraniali się od tego rozwiązania też chcą pójść ich śladem. Alternatywą dla wodociągu chełmieckiego, którego budowa może okazać się dla gminy Chełmiec za droga, może być sieć należąca do Sądeckich Wodociągów, które mają przecież w Świniarsku swoje ujęcie wody i już dostarczają ją do części nieruchomości w tej miejscowości. Dlatego przedstawiciele spółki należącej do Nowego Sącza zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie w tej sprawie. Odbędzie się ono już w najbliższy czwartek, 5 marca o godzinie 18.15 w miejscowej Szkole Podstawowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)