Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
22/01/2021 - 16:15

Chełmiec rusza z ofensywą kanalizacyjną. Które wsie pójdą na pierwszy ogień?

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej to największe wyzwanie i zarazem największe zadanie inwestycyjne, z którym gmina Chełmiec chce się zmierzyć w 2021 roku. W budżecie zabezpieczono na ten cel około 10 milionów złotych. Które tereny gminy mogą liczyć na inwestycje kanalizacyjne w pierwszej kolejności?

Chełmiec rusza z ofensywą kanalizacyjną. Które wsie trafiły na „tapetę”?

Jak podkreśla dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bogumiła Aszklar-Lelito w tym roku priorytetem jest dla samorządu uzupełnienie tzw. białych plan na mapie kanalizacyjnej gminy, czyli dokończenie sieci w sołectwach, w których ta sieć już jest o ostatnie nieskanalizowane osiedla i przysiółki ze szczególnym naciskiem na podobne miejsca w Dolinie Smolnika.

Zobacz też: „Covidowy” transport w Chełmcu. Kto go koordynuje dla seniorów?

- Gotowy jest już projekt kanalizacji w Klęczanach, który czeka już na wbicie łopaty. Na ukończeniu jest już projekt kanalizacji w Chomranicach. Przygotowywać będziemy również projekty sieci w Biczycach Górnych, Trzetrzewinie, projekty dwóch wysięgników w Świniarsku na Gaju i dla Małej Wsi i trzech wysięgników w Marcinkowicach: nad kaplicą, wzdłuż drogi na Drzykową i na Łazach Marcinkowickich na tak zwanym Zasmolniczu – wylicza dyrektor.

Jednym z kluczowych zadań jest też zaprojektowanie i budowa sieci w Ubiadzie, bo od realizacji tej części kanalizacji ściśle zależy jej budowa na Klimkówce i w części Librantowej. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu