Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
16/09/2021 - 12:15

Chełmiec: radny nie uderzył się w pierś. Na sesji wcale go nie było

Mieszkańcy gminy Chełmiec z zainteresowaniem czekali, jak zachowa się na wczorajszej sesji radny Eugeniusz R., którego policja przyłapała na prowadzeniu auta po alkoholu. Okazało się, że radny wcale nie pojawił się na posiedzeniu.

Chełmiec: niesławny radny nie uderzył się w pierś. Na sesji wcale go nie było

O karygodnym zachowaniu radnego, który prowadząc po pijaku auto w Librantowej wjechał w butle z gazem pisaliśmy już szczegółowo w publikacji Wypiłem dwa piwa, stało się, przepraszam... Radny pił i wsiadł za kierownicę

I choć radny przepraszał już na łamach naszego portalu za swoje karygodne zachowanie, to deklarował, że mandat złoży dopiero po tym jak zapadnie wyrok w tej sprawie. Jednak spora część mieszkańców gminy na to zupełnie inaczej i uważa, że Eugeniusz R. już na wczorajszej sesji powinien uderzyć się w publicznie w pierś i sam z funkcji samorządowej zrezygnować. Niewielu wierzy też w jego deklaracje, że feralnego dnia wypił – jak tłumaczył – tylko dwa piwa. W końcu podczas badania alkomatem wyszedł wynik prawie 2 promile.

Okazuje się jednak, że niesławny radny wcale nie pojawił się na posiedzeniu.

Zobacz też: Chełmiec: ta droga miejscami już wisi w powietrzu! A osuwiska niszczą ją dalej

Jak patrzą na to pozostali radni?

- To jest prywatna sprawa radnego. To jest jego honor i jego decyzja – komentuje zdecydowanie radny Stanisław Kuzak.

- Nie chcę tego komentować. Radny powinien postąpić zgodnie ze swoim sumieniem – mówi równie krótko szef klubu radnych PiS Jakub Ledniowski.

Równie zasadniczo wypowiada się sam przewodniczący chełmieckiej Wiesław Szołdrowski. – Każdy ma swoje sumienie i każdy ma swoją odpowiedzialność przed wyborcami.

A jakie jest Wasze stanowisko w sprawie? Radny z Librantowej powinien nadal sprawować mandat radnego czy od razu zrezygnować z tej funkcji? Czekamy na Wasze komentarze. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu