Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
25/04/2021 - 15:05

Chełmiec: odwołają przewodniczącego Komisji Infrastruktury, bo… jest niegrzeczny

Już na najbliższej sesji w Chełmcu, czyli w środę 28 kwietnia zaważą się losy przewodniczącego Komisji Infrastruktury Technicznej, Komunalnej i Zagospodarowania Przestrzennego Stanisława Kuzaka. Taki wniosek złożyła grupa radnych ze stronnictwa wójta. Co mu zarzucają?

Jednym z pierwszych punktów, nad którym według programu mają debatować chełmieccy radni już w najbliższą środę jest wniosek o odwołanie radnego Stanisława Kuzaka z funkcji szefa wspomnianej komisji. Kto się pod tym wnioskiem podpisał? Radni Iwona Kantor, Władysław Wnęk, Wiesław Szołdrowski, Anna Stepaniak, Tomasz  Fałowski-Wańczyk, Wojciech  Skrzypiec, Józef Konar, Elżbieta Horowska, Marek Poręba i Jarosław Łatka i Andrzej Tyrkiel, czyli jedenastu ze stronnictwa wójta.

Jaki podają powód?

Zobacz też: Chełmiec: w poniedziałek nie będzie wody. I nie chodzi o awarię

- Jedną z podstawowych komisji w Radzie Gminy jest Komisja Infrastruktury Technicznej, Komunalnej i Zagospodarowania Przestrzennego. Przewodniczącym komisji jest radny Stanisław Kuzak, który swoim zachowaniem niewłaściwie organizuje pracę komisji i dezorganizuje prace rady gminy. Przewodniczący Komisji nie informuje radnych niebędących członkami komisji oraz sołtysów o wyjazdowych posiedzeniach komisji. Ponadto zachowanie radnego Stanisława Kuzaka jest niegrzeczne, aroganckie wobec innych radnych podczas sesji rady Gminy Chełmiec, co miało miejsce m.in. na sesji 23 marca b.r. – brzmi formalne uzasadnienie.

Zobacz też: Prądu nie będzie w… Znów wyjątkowo długa lista dla Sądecczyzny

Z jakim odzewem spotka się ten wniosek? W sumie rada w Chełmcu liczy sobie 21 radnych, pod wnioskiem podpisało się jedenastu, więc większość. W komisji zarządzanej jeszcze przez Kuzaka zasiadają jeszcze: Jarosław Łatka, Tadeusz Lis, Sylwester Zaryczny, Andrzej Tyrkiel, Jan Mróz, Aleksandra Opalska.

Co na to wszystko sam Stanisław Kuzak? - Pana Jezusa też ukrzyżowali za prawdę… ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info/Stanisław Kuzak)Dziękujemy za przesłanie błędu