Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
29/11/2019 - 19:10

Chełmiec a objazdy przez Nowy Sącz? Drogowcy wchodzą z remontem na powiatówkę

Już 2 grudnia rusza remont drogi powiatowej Chełmiec – Limanowa a Powiatowy Zarząd Dróg już dziś uprzedza o czekających na kierowców utrudnieniach w ruchu.

Przypomnijmy. Zgodnie z założeniami przedstawionymi przez starostę Marka Kwiatkowskiego na ostatniej sesji w Chełmcu do końca lipca przyszłego roku ma zostać wymieniona nawierzchnia tej drogi na odcinku 5,27 km. W ramach prac zostaną też wykonane aktywne przejścia dla pieszych. Inwestycja opiewać będzie na aż 7,56 mln zł z czego 70 procent to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. I w tym wypadku korzystne ceny przetargowe pozwalają rozszerzyć zakres remontów o dodatkowy odcinek blisko 300 metrów w samym centrum Chełmca.

Zobacz też: Florynka: uwaga, drogowcy walczą z osuwiskiem. Będą objazdy

Drogowcy ruszają z robotami już 2 grudnia, czyli w najbliższy poniedziałek. W związku z tym na ul. Marcinkowickiej w Chełmcu będzie wprowadzony ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Krakowską do ronda przy obwodnicy północnej Nowego Sącza. Kierowcy muszą też liczyć się z innymi utrudnieniami związanymi z prowadzonymi robotami oraz ruchem maszyn budowlanych.

Objazd dla przeciwnego kierunku wymienionego odcinka ul. Marcinkowickiej wyznaczono obwodnicą północną Nowego Sącza, ul. Tarnowską i Krakowską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)