Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
06/04/2020 - 12:35

Chełmiec: kiedy przebudują zjazd na cmentarz w Rdziostwie?

Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze, ale pomimo wynikających z niej ograniczeń powiat kontynuuje prace przy przebudowie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec. Drogowcy wymieniają kolejne odcinki nawierzchni w Marcinkowicach. Ale co z planami przebudowy zjazdu z powiatówki na drogę gminną prowadzącą na cmentarz w Rdziostwie?

Chełmiec: kiedy przebudują zjazd na cmentarz w Rdziostwie?

- Obecnie trwa remont jezdni obejmujący wymianę i wzmocnienie całej podbudowy oraz wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku 5,6 kilometra. Koszt tych prac to 7,56 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji jedna z najbardziej ruchliwych dróg zostanie wyremontowana na odcinku od Urzędu Gminy w Chełmcu do Zespołu Szkół w Marcinkowicach – relacjonuje starosta Marek Kwiatkowski przypominając, że przedsięwzięcie współfinansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

Dodatkowo Zarząd Powiatu zdecydował – dzięki korzystnym rozstrzygnięciom poprzednich przetargów - o rozszerzeniu inwestycji o odcinek chodnika o długości ponad jednego kilometra, który połączy istniejące już fragmenty chodnika od ulicy Jagodowej do cmentarza w Rdziostowie co będzie kosztowało  1,19 mln złotych. W tym wypadku roboty realizowane są we współpracy z gminą Chełmiec, która opracowała dokumentację projektową i pokrywa 60 procent kosztów robót budowlanych.

Zobacz też: Chełmiec: radnych „wyrzucało” z obrad , tak być nie może! Jest oficjalna skarga

Kwiatkowski zapowiada jednocześnie, że już niebawem powinny rozpocząć się prace w zakresie przełożenia sieci teletechnicznej kolidującej z budową chodnika. Na drodze pracują jednocześnie trzy firmy budowlane, których działania są koordynowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze.

Brzmi dobrze, ale dociekliwi mieszkańcy dopytują: a co z zapowiadaną przy okazji przebudową zjazdu z drogi powiatowej na gminną prowadzącą do cmentarza w Rdziostwie? W tej chwili jest tu taki wiraż – i to pod górkę - że kierowcy mają nie lada problem by wydostać się na główną drogę wracając z nekropolii.

- Udało się nam już w tej sprawie porozumieć z gminą, która zmieni niwelację swojej drogi, by złagodzić jej łuk u góry a przez to zakręt stanie się bezpieczniejszy i bardziej funkcjonalny – informuje Adam Czerwiński dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

ES [email protected] Fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Drogowcy przebudowują powiatówkę Limanowa - Chełmiec
Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze, ale pomimo wynikających z niej ograniczeń powiat kontynuuje prace przy przebudowie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec. Drogowcy wymieniają kolejne odcinki nawierzchni w Marcinkowicach.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)