Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/07/2018 - 13:10

Chełmiec: jednak nie będzie szynobusu z Marcinkowic do Nowego Sącza

Dziś na falach radia RDN wójt Bernard Stawiarski oświadczył, że szynobusu z Marcinkowic do Nowego Sącza jednak nie będzie. Tym samym trasa pojazdu od września nadal będzie kończyć się na stacji Nowy Sącz-Chełmiec.

Chełmiecki samorządowiec na łamach radia wskazuje, że jednym z powodów są warunki, które postawiły władze Nowego Sącza. Chodzi mianowicie o zachowanie obecnej częstotliwości kursowania kursów.

– Praktycznie jest to niewykonalne, dlatego że teraz kursy są co 30 minut. Gdy dołożymy jeszcze odległość do Marcinkowic to szynobus jeździłby po prostu rzadziej. Wydaje mi się, że w godzinach porannych byłby też problem z brakiem miejsc – stwierdził podczas audycji wójt powołując się na analizy, które miała przeprowadzić gmina.

Zobacz też: Chełmiec: radni jednogłośnie za wspólną komunikacją z Nowym Sączem

Ale już dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego patrzy na to zupełnie inaczej. Zastrzega, że Nowy Sącz nie ma nic do organizacji kursów na terenie Chełmca, bo gmina ta już wiele lat temu zerwała z  sądeckim samorządem porozumienie, na mocy którego można by było bez przeszkód zorganizować wspólną komunikację.

I tylko dlatego władze Nowego Sącza przy dyskusji na temat kursów szynobusu zorganizowanych jako transport zastępczy na czas budowy nowego mostu heleńskiego musiały odesłać Chełmiec bezpośrednio do spółki POLREGIO, która go obsługuje.

Zobacz też: Stary Sącz: Jeden bilet i jest gwarancja, że do pracy stawisz się na czas?

Dla wszystkich chyba jest oczywiste, że władze miasta i MPK będą bronić przede wszystkim interesu mieszkańców Nowego Sącza i tych gmin, z którymi miasto ma podpisane wspomniane już porozumienie.

Górski przypomniał też, że miasto już rok temu proponowało Chełmcowi włączenie się do organizacji komunikacji zastępczej. Bez skutku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu