Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
27/07/2021 - 15:40

Chcesz odpocząć? Odpowiednie miejsce jest przy ścieżce rowerowej nad Kamienicą

Rowerzyści podróżujący ścieżką rowerową nad Kamienicą mogą korzystać z miejsca do rekreacji i odpoczynku. Wszystko dzięki projektowi „Przystanek Kultura”, w który zaangażowała się między innymi Fundacja Sądecka.

W Nowym Sączu jest wiele miejsc, w których można wybrać się na wycieczki rowerowe. Jednym z najpopularniejszych jest ścieżka nad Kamienicą. Codziennie można na niej spotkać mnóstwo miłośników aktywnego wypoczynku.

Przypomnijmy, że została wybudowana w ramach projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku wraz z budową tras biegowych i biegowo-rowerowych nad Kamienicą”. Zaangażowało się w niego kilka samorządów, a jego liderem była Fundacja Sądecka.

W upalne dni, wybierając się na przejażdżkę należy pamiętać jednak również o wypoczynku. Jest to możliwe dzięki projektowi „Przystanek kultura”, w ramach którego wybudowana została wiata przystankowa, siłownia pod chmurką czy stacja do naprawy rowerów.

Dzięki temu rekreacja połączona została z wypoczynkiem. Całość prezentuje się okazale i bez wątpienia zachęca do skorzystania z dostępnych atrakcji.

W realizację projektu „Przystanek Kultura” zaangażowały się, na zasadzie partnerstwa, Fundacja Sądecka oraz miasta: Nowy Sącz, Stary Sącz, Bobowa i Lenartov (miejscowość na Słowacji). W ramach niego na pograniczu polsko-słowackim pojawią się również identyczne turystyczne przystanki transgraniczne. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: MP)

Mikroprojekt „Przystanek Kultura” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 – 2020.

"Przystanek Kultura" przy ścieżce rowerowej nad Kamienicą
Przy ścieżce rowerowej nad Kamienicą jest odpowiednie miejsce do aktywnego wypoczynku


Dziękujemy za przesłanie błędu