Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
28/09/2022 - 15:05

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Nowym Sączu. Umowa na inwestycję podpisana

Nareszcie można zaczynać bardzo potrzebną inwestycję w Nowym Sączu. Budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego przy ul. Nawojowskiej. Władze miasta podpisały właśnie umowę na realizację tej inwestycji.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD” z Kąt, zaś koszt tej inwestycji wyniesie ponad 4,8 mln zł. By można było myśleć o jej rozpoczęciu Rada Miasta Nowego Sącza zgodziła się podczas ostatniej sesji dołożyć 900 tysięcy złotych do tego zadania. Było to konieczne, bowiem najniższa oferta jaka została zgłoszona do przetargu na to zadanie opiewała na kwotę 4,56 mln złotych.

Inwestycja rusza w tym roku

Władze miasta podpisały właśnie umowę z wykonawcą na realizację tej inwestycji. Prace powinny rozpocząć się niebawem.

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również, niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę dzienną oraz całodobową.

- Takiej inwestycji w Nowym Sączu dawno nie było – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – Powstanie nowoczesny budynek, który będzie służył mieszańcom miasta. Będzie to miejsce, w którym można będzie skorzystać z tzw. usługi wytchnieniowej.

Gospodarz miasta podkreśla, że kwestie związane ze zdrowiem mieszkańców, w tym seniorów, traktuje priorytetowo. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne stanie w rejonie dwóch DPS-ów przy ul. Nawojowskiej

Centrum Opiekuńczo–Mieszkalne zostanie wybudowane przy ul. Nawojowskiej, w pobliżu dwóch funkcjonujących już tam Domów Pomocy Społecznej. Będzie to budynek wolnostojący, parterowy, bez barier architektonicznych.

Jego powierzchnia to 569 m kw., zaś wsparcie znajdzie w nim szesnaście osób w ramach pobytu dziennego oraz trzy w ramach pobytu całodobowego. Z placówki będą mogły korzystać osoby dorosłe oraz te w podeszłym wieku, wymagające rehabilitacji, terapii, z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

[email protected], fot. Wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu