Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 listopada. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
06/12/2018 - 20:10

Było "wietrzenie" w ratuszu. Czy ten sam scenariusz czeka miejskie spółki?

Przez sądecki ratusz przetoczył się w ostatnich dniach kadrowy huragan. Posady straciło w ekspresowym tempie kilku dyrektorów wydziałów. Czy na tym koniec zwolnień urzędników piastujących dobre posady? Wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek nie ukrywa, że jak najszybciej nowe władze miasta będą przyglądały się również działalności miejskich spółek. Jest ich dziewięć.

W Nowym Sączu funkcjonują następujące spółki z ograniczoną odpowiedzialnością podległe miastu: Małopolski Fundusz Poręczeń Kredytowych, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, spółka NOVA, Sądecka Agencja Rozwoju Regionalnego, Sądecka Infrastruktura Miejska, Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Sądeckie Wodociągi, oraz Miejski Klub Sportowy „SANDECJA”.

- Rozpoczęliśmy od zmian w Urzędzie Miasta, bo to jest nasze ramię do działania - mówi wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek.  - Będziemy przyglądali się także, jak funkcjonują spółki miejskie.

Zapytaliśmy wiceprezydenta, kiedy władze miasta będą miały ogląd tego, jak one działają? Artur Bochenek odparł: - Analizujemy sytuację.

[email protected], Fot. JM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu