Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
31/12/2019 - 22:55

To była gorąca, sylwestrowa zabawa w zimnym Nowym Sączu! [ZDJĘCIA]

Sądeczanie licznie przywitali nowy 2020 rok na płycie Rynku. Mieszkańcy świetnie bawili się w tą wyjątkową noc. Tegoroczną gwiazdą wieczoru była Kasia Stankiewicz i zespół Varius Manx. Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje oraz nowe utwory. Zabawa na sądeckim rynku trwała oficjalnie do godz. 1.20, ale w wielu miejscach bawiono się dalej.

Kasia Stankiewicz. Fot. Adrian Maraś

Sądeczanie zaczęli zbierać się przed ratuszem tuż po godz. 21, bo wtedy rozpoczęła się sylwestrowa zabawa przy dźwiękach największych polskich i zagranicznych hitów. Z każdą upływającą minutą przybywało mieszkańców, którzy świetnie bawili się pod chmurką.

Naprawdę tłoczno zrobiło się, gdy rozpoczął się koncert tegorocznej gwiazdy Kasi Stankiewicz i muzyków zespołu Varius Manx, który świętuje 30 – lecie istnienia.

Sądeczanie przyjęli ich entuzjastycznie.

Koncert wspaniałych artystów był tak żywiołowy, że zgromadzeni na płycie rynku mieszkańcy nie chcieli ich puścić ze sceny domagając się bisów. I nie poprzestali na jednym.

Szczęśliwego Nowego Roku

Trwa sylwestrowa zabawa w Rynku Nowego Sącza. Fot. Adrian Maraś

W wykonaniu muzyków  Varius Manx i Kasi Stankiewicz sądeczanie usłyszeli przeboje z albumu „ENT” (wydany w 2018 roku), ale także nie zabrakło dobrze znanych wszystkim hitów jak: „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, „Orła cień”, „Maj”, ‘Zanim zrozumiesz”.

Tuż przed północą prezydent miasta Ludomir Handzel wraz z prałatem Bazyliki św. Małgorzaty ks. Jerzym Jurkiewiczem złożyli mieszkańcom i gościom witającym Nowy Rok w Nowym Sączu życzenia noworoczne, a potem wspólnie odliczali sekundy do powitania nowego roku. O północy wystrzeliły oczywiście korki od szampanów.

Mieszkańcy składali sobie życzenia. W tłumie rozbłysły rozdane darmowe sztuczne ognie.

W tym roku o północy nie było, jak zawsze pokazu fajerwerków. Zamiast tego - po apelach miłośników zwierząt - urząd miasta zdecydował się na pokaz laserowy. 

Niespodziewanie mroźno było ostatniej nocy starego, 2019 roku, ale nikt przez to nie rezygnował z zabawy na Rynku.

Na uczestników sylwestrowo – noworocznej zabawy przewidziano konkursy między innymi konkurs butelkowy. Każdy uczestnik koncertu sylwestrowego, który po opróżnieniu szklanej butelki wrzucił ją do specjalnie przygotowanych koszy, otrzymywał kupon. Do wygrania były super nagrody, między innymi główna – telewizor 32 calowy.

Macie własne zdjęcie z koncertu? Bawiliście się w innych miastach, w innych miejscach? Przyślijcie swe sylwestrowe zdjęcia na SYGNAŁ!

Trwa sylwestrowa zabawa na Rynku Nowego Sącza. Fot. Adrian Maraś.

Fot. Adrian Maraś, Iga Michalec.

Sylwester 2019 w Nowym Sączu
Fot. Adrian Maraś
Dziękujemy za przesłanie błędu