Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
22/03/2017 - 20:35

To był nalot ministerstwa zdrowia na budowę krynickiego szpitala?

Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy Zdroju. Na placu budowy pojawiła się dziś wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Po budowie oprowadzał wiceminister starosta Marek Pławiak

- Widać już zarys całego budynku – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Po robotach fundamentowych przyszedł czas na kolejną kondygnacje. Prace przebiegają zgodnie z planem.

Przeczytaj tez Rośnie nowe skrzydło krynickiego szpitala

Starosta i dyrektor szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju Sławomir Kmak rozmawiali z wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko o sieci szpitali i szansach rozwoju krynickiej lecznicy.

- Mamy przede wszystkim nadzieję za zwiększenie nakładów na leczenie szpitalne. W całym zakresie swojej działalności nasz szpital powiatowy wchodzi do sieci na podstawowym poziomie i w tym zakresie mamy nadzieję na stabilność finansowania – mówił starosta Marek Pławiak.

Pełną parą idzie budowa nowego skrzydła krynickiego szpitala, który zyska 2,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Gotowa jest już dolna kondygnacja 

Przeczytaj też Krynicki szpital taki super? Jest liderem Ranking zdrowia Polski

Wartość trwających obecnie robót wynosi 13.6 mln złotych. W budowanym nowym skrzydle szpitala znajdzie się między innymi oddział pediatrii, centralna sterylizatornia, blok operacyjny, anestezjologia i intensywna terapia. Potrzebne będzie dodatkowe 7 milionów złotych na wyposażenie placówki w najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny.

(ami), źródło starostwo powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020