Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
07/08/2019 - 11:10

Być albo nie być mostu na Lwowskiej. Dziś chwila prawdy i pobranie próbek

Do 16 grudnia ma być gotowa dokumentacja projektowa dotycząca remontu mostu nad Kamienicą w ciągu ulicy Lwowskiej. Dziś pod lupę specjalistów trafią dźwigary niszczejącej przeprawy.

O stanie technicznym, opłakanym stanie, mostu im. Adama Michalewskiego, z którego na początku roku zaczęły odpadać duże fragmenty tynku pisaliśmy w publikacjach 
Nowy Sącz: mało tu nędzy? Te bohomazy to z rozpaczy? Bo symbol z tego paskudny 
Co będzie z mostem na ul. Lwowskiej? Zaczął z niego sypać się tynk [ZDJĘCIA]

Decyzją radnych miasto wyłożyło 40 tysięcy na opracowanie projektu remontu przeprawy. By ten oddawał w pełni rzeczywisty stan zniszczeń i ich konsekwencji dla funkcji mostu a przede wszystkim bezpieczeństwa użytkowników, niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowych badań laboratoryjnych.

Jak informuje wiceprezydent Artur Bochenek na dziś jest planowane pobranie próbek  z elementów konstrukcyjnych (dźwigarów) mostu w celu wykonania badań fizyko - chemicznych betonu.

- Badanie ma określić stan betonu w istniejącej konstrukcji mostu. Pozwoli to określić czy możliwa jest naprawa uszkodzeń konstrukcji, czy też konieczna będzie jej przebudowa – obrazuje urzędnik.

Wyniki badań poznamy już 30 sierpnia podobnie jak odpowiedź: czy most jeszcze się da uratować czy trzeba go będzie rozebrać i postawić na nowo.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)